Ako šiť matrac v kočíku z nepremokavej textílie s izoláciou

Na zabezpečenie pohodlnej chôdze pre dieťa v kočíku sa vyžaduje špeciálny matrac. Malo by byť mäkké, dostatočne teplé a vodotesné. Vzhľadom na širokú škálu kočíkov je veľmi ťažké vybrať matrac vhodný pre konkrétny model. V takom prípade to musíte šiť sami.

Práca sa začína výberom potrebných materiálov. Ako plnivá používajte penovú gumu, odpaľovanie alebo syntetický zimný zmäkčovač. Okrem mäkkosti poskytnú tieto materiály matraci dobrú úroveň izolácie a nespôsobia alergickú reakciu u dieťaťa.

Pri šití matraca na letné prechádzky sa oplatí nezneužívať hrúbku izolácie. Dieťa z toho bude horúce a nepohodlné. Najlepšou možnosťou bude výroba matracov na zimu a leto. Vonkajší poťah je šitý z tkanín odpudzujúcich vodu. V lete chráni pred vlhkosťou, keď sa dostane do dažďa av zime pred snehom.

Najprv musíte vytvoriť vzory. Neexistuje univerzálna možnosť, takže vzor je pripravený podľa veľkosti sedadla alebo spodku existujúceho kočíka. Nezabudnite, že matrac by mal byť vybavený bočnými prvkami, ktoré ochránia dieťa pred kovovými časťami rámu a vetrom.

Pomocou vzoru sa obrysy dielcov prenesú na tkaninu a vyrežú sa potrebné detaily. Potom sa oba polotovary umiestnia na nesprávnu stranu stola a upevnia sa kolíkmi. Po odklonení od okrajov asi 1,5 cm sa šije po obvode z troch strán.

Po otočení krytu cez otvor vľavo sa do neho vloží výplň. Aby sa matrac nepohyboval počas prevádzky, je všitý so štvorcovými očkami po celej ploche. Na dosiahnutie väčšej estetiky sa na tento účel používajú vlákna s kontrastnou farbou.

Niektorí remeselníci používajú inú techniku ​​na šitie matraca. Za týmto účelom zložia obidve časti krytu smerom dovnútra. Potom ich položte na vrstvu odpaľovacieho alebo syntetického zimovadla. Aby sa súčasti nepohybovali, sú pripevnené pomocou niekoľkých kolíkov. Výsledný sendvič sa prišije okolo obvodu na troch stranách. Potom je matrac otočený smerom von, ľavá diera je zošitá a prešívaná.

Aby ste neumývali celú matrac, môžete k hotovému výrobku pridať poťah na matrac. Odstránenie by malo byť ľahké, preto je vybavený zipsom alebo suchým zipsom. Spoľahlivé upevnenie matraca k rámu kočíka sa vykonáva pomocou ventilov so suchými zipsami alebo pravidelnými sponami.

Zanechajte Svoj Komentár