Ako vyrobiť kvetinový stojan

Ľudia, ktorí sú nadšení domácou kvetinárstvom, často čelia problému umiestnenia mnohých rastlín do bytu. Okrem šetrenia miesta sa musíte starať aj o pohodlie starostlivosti o nich a normálne osvetlenie.

Podobné úlohy sa riešia zakúpením špeciálnych políc alebo stojanov, ktoré sa inštalujú na podlahu, parapet alebo zavesené na strope. Namiesto kúpy je možné takéto návrhy vyrobiť vlastnými rukami pomocou improvizovaných materiálov.

Najlacnejší a najjednoduchší spôsob výroby stojanu na kvet je závesná štruktúra. Skladá sa z niekoľkých políc pripevnených k sebe pomocou nylonovej šnúry alebo kovového kábla. Police sú vyrobené zo zvyškov dosiek s hrúbkou 25 - 30 mm. V základnej verzii sú vyrobené štvorcové. V prípade potreby môžu mať akýkoľvek tvar.

Do každej police sú vyvŕtané štyri otvory, ktoré sú umiestnené v rohoch. Ich priemer by mal byť o niečo väčší ako je hrúbka kábla alebo kábla. Z bezpečnostných dôvodov sa v strede políc vytvárajú veľké otvory, do ktorých sa umiestnia kvetináče s rastlinami. Táto technika nedovolí kvetinám pohybovať sa a padať.

Potom vyberte optimálnu dĺžku káblov. Malo by to závisieť od miesta inštalácie konštrukcie a poskytovať pohodlie pri údržbe zariadení. Šnúry sa navliekajú do otvorov v regáloch a pod každú z nich sa zviazajú. Tým sa zabezpečí spoľahlivá fixácia políc v určitej výške.

Pri výrobe zložitejšieho stojana budete musieť urobiť jednoduchý nákres a dimenzovanie dielov. Takéto štruktúry majú spravidla tvar A alebo sú vyrobené vo forme rebríka. Materiál bude drevo.

Stojan tvaru A by mal mať symetrické podpery. Vyrezávajú sa z drevených tyčí alebo lamiel šírky 5-8 cm, všetko bude závisieť od počtu a plánovanej hmotnosti zavedených rastlín. Ďalej sú z dosiek vyrezané tri police rôznych veľkostí. Najdlhšia polica je umiestnená v spodnej časti stojana a najkratšia je nainštalovaná v hornej časti.

Na zaistenie životnosti by vertikálne stojany stojana mali byť spojené vodorovnými priečkami. K nim budú pripevnené police. Priečky sú vyrobené z tyčí alebo latiek.

Pred zmontovaním musia byť všetky diely dôkladne obrúsené strojom alebo ručne, pričom musia byť z povrchu odstránené triesky a otrepy. Odrezaním horného a dolného konca koľajníc pod uhlom 45 stupňov je dizajn zostavený do jedného celku. Montáž dielov sa vykonáva pomocou nábytkových skrutiek.

Zanechajte Svoj Komentár