Drevené stoličky s mäkkými operadlami

Ak chcete výrazne ušetriť a získať jedinečný a funkčný produkt, mali by ste premýšľať o vytvorení drevenej stoličky vlastnými rukami. Napriek času strávenému domácim nábytkom bude stáť nábytok niekoľkonásobne lacnejšie ako nakupované výrobky.

Ak chcete získať kvalitnú stoličku, potrebujete kvalitné drevo. Mäkké dreviny rozhodne nie sú vhodné, pretože nie sú dostatočne silné. Vhodnými vlastnosťami sú buk, dub, orech alebo breza. To všetko je možné zakúpiť v stavebnom supermarkete, pričom sa uprednostňuje strom s najnižšou vlhkosťou.

Dizajn a výkresy sa vyvíjajú nezávisle od interiéru miestnosti, v ktorej budú inštalované. Toto sa vykonáva pomocou rôznych počítačových programov. Ak na to nemáte čas, môžete použiť hotové riešenia požičané z internetových stránok.

Začnite s výrobou nôh, odrežte ich z tyčí. Obidve zadné končatiny budú dlhšie ako predné, pretože tvoria spodnú časť chrbta. Potom sa na nich určia inštalačné body prepojky a pre tento otvor sa vyberie otvor ručnou frézou.

Ďalej sú detaily rámu vyrezané a spojené pomocou spoja s tŕňovou drážkou. Do nôh vyvŕtajte otvory pre skrutky a predmontujte všetky časti kresla spolu, pričom si ich veľkosť prispôsobte.

Potom sa stolička rozloží a povrchy častí sa starostlivo ošetria brúsnym papierom alebo brúskou. Ak sa na strome vytvárajú triesky, sú pokryté tmelom a vyčistené. Pripravené časti sa zmontujú na skrutky, dodatočne pomocou tesárskeho lepidla.

Teraz je povrch dreva zdobený. Robia to pomocou škvŕn, priehľadného laku alebo obyčajnej farby rôznych farieb. Hlavná vec je, že stolička je kombinovaná s dekoráciou interiéru.

V záverečnej fáze práce sa vyrobí mäkké sedadlo a operadlo pre stoličku. Vyžaduje si to aj trpezlivosť a predstavivosť. Ako plnivo sa použije penová guma alebo syntetický zimný zmäkčovadlo a čalúnenie môže byť vyrobené z dermantínu alebo hustej látky.

Základňa operadla je vyrobená z preglejky s hladkým povrchom bez poškodenia. Faktom je, že jeho zadná časť zostane v dohľade. Na preglejku sa prilepí pena alebo niekoľko vrstiev syntetického zimovadla. Predovšetkým je to pokryté čalúneným materiálom. Hrany sú pripevnené k preglejke pomocou zošívačky nábytku. Hotový chrbát je pripevnený k stoličke pomocou skrutiek. Sedadlo je vyrobené podobným spôsobom.

Zanechajte Svoj Komentár