Domáci stolík v obývacej izbe pre malé haliere

Napriek rozmanitosti predávaného nábytku je pre seba dosť ťažké vybrať si tú správnu voľbu. Väčšina modelov je monotónna a jednoducho sa navzájom kopírujú. Skutočne jedinečnú vec môžete získať iba tým, že ju vytvoríte sami. Toto sa plne vzťahuje na malé tabuľky.

Takéto predmety sa veľmi často používajú na dekoráciu interiéru v určitom štýle. Stoly sú umiestnené na terasách, v chatkách, obývacích izbách alebo spálňach. Slúžia nielen ako dekorácia miestnosti, ale tiež zdôrazňujú jemnú chuť majiteľov domov.

Čo je spočiatku otvorená skladovacia štruktúra, možno k nej pripísať akýkoľvek konferenčný stolík s policami namontovanými medzi jeho nohami. Na nezávislú výrobu tohto nábytku budete potrebovať drevené kocky, ako aj dosky, drevotrieskové dosky alebo hrubú preglejku.

Existuje veľa možností pre stoly, ale najatraktívnejšou formou je produkt okrúhleho tvaru. Najprv musíte vyrobiť dosku a dve police. Priemer pracovnej dosky bude 50 cm a police - 40 cm. Na preglejkovej doske alebo drevotrieske sa nakreslí kruh s veľkým kompasom.

Ak takýto nástroj neexistuje, kružnica sa nakreslí pomocou najjednoduchšieho zariadenia. Niť je priviazaná na malú klinček alebo hustú ihlu. Naopak, meraním požadovanej dĺžky pozdĺž pravítka vlákna fixujú ceruzku. Zatlačením klinčekov na preglejku a ťahaním nite nakreslite kruh.

Detaily sú rezané elektrickou skladačkou. Ich konce sú ošetrené jemným brúsnym papierom a prilepené okrajovou páskou. Na výrobu nôh budete potrebovať tri tyče 40 x 40 mm. Ak je to možné, sú nohy otočené na sústruhu.

Zostavenie konštrukcie sa začína vyznačením nôh na inštaláciu políc. Po určení požadovanej výšky sa do nôh vyvŕta otvor pre skrutky. Po ich umiestnení v rovnakej vzdialenosti po obvode sa skrutky zaskrutkujú na konce políc.

Stolová doska je pripevnená k drevenému rámu trojuholníkového tvaru pripevneného k hornej časti nôh. Materiál na to bude slúžiť rovnakým stĺpcom. Na zakrytie upevňovacích bodov dosiek sa skrutky zaskrutkujú zdola a zvolia sa ich potrebná dĺžka.

Výzdoba stolovej police sa vykonáva v závislosti od usporiadania miestnosti. Pred použitím sa stôl opäť rozomelie. Aby sa zachovala štruktúra stromu, prikryje sa priehľadným lakom, pričom sa použije predbežné ošetrenie škvrnou alebo bez nej. Stôl môže byť za určitých podmienok natieraný obyčajnou farbou a dekorovaný technikou decoupage.

Zanechajte Svoj Komentár