Ako urobiť zámok proti krádeži na bicykli alebo skútre do-it-yourself

Bicykel má otvorený a nechránený dizajn, ktorý je veľmi atraktívny pre potenciálnych únoscov. Na ochranu pred krádežou prišli výrobcovia s mnohými zariadeniami. Mnohé z nich sú skutočne účinné, ale väčšina remesiel vydaných v ázijských krajinách jednoducho nemôže plniť svoje funkcie.

Existuje iba jedna cesta von - vytvoriť jednoduché a spoľahlivé zariadenie proti krádeži vlastnými rukami. Väčšina týchto zariadení sa vyrába na báze kovového kábla alebo reťaze. Ich konce sú vybavené zámkami. Ak chcete použiť ochranu, majiteľ bicykla alebo skútra jednoducho omotá rám alebo kolesá okolo neho a pripevní ho na bezpečnú základňu.

Väčšina únoscov používa špeciálny nástroj - kliešte, ktoré rýchlo a ľahko uhryznú reťazové články, kovové káble a dokonca aj skrutkové spoje. Aby sa jeho použitie komplikovalo, pri vlastnej výrobe si môžete vybrať dizajn z hrubého a širokého kovového pásu. S výnimkou brúsky je rezanie takéhoto materiálu iným nástrojom dosť problematické.

Kovový pás v zariadení má tvar U. Na jeho koncoch je kovový zámok vo forme valca. Vďaka tomu je jeho mechanizmus spoľahlivo chránený pred cudzími nárazmi. Prístroj pracuje nasledovne: vodorovne drží pásik cez lúče obidvoch kolies, rám a pevnú základňu, po ktorej sa zámok uzamkne.

Na výrobu zariadení sa berie oceľový pás so šírkou 50 - 60 mm a hrúbkou 4 - 5 mm. Jeho dĺžka bude závisieť od veľkosti bicykla. Hlavná vec je, že obe kolesá sú pevné, ako aj možnosť prejsť cez stĺp oplotenia alebo stojanov na bicykle.

Ak nie je možné hotový cylindrický zámok nájsť, môžete si vyrobiť spoľahlivú poistku z hrubej kovovej rúrky vhodného priemeru. Na jednej strane je vyvŕtaný otvor na namontovanie upevňovacej skrutky. Matica je privarená na vnútornej strane rúry oproti otvoru.

Potom je jeden okraj pásu privarený k rúrke. V priebehu použitia zariadenia druhý okraj prúžku vstúpi do dutiny rúrky. Ak ju chcete pripevniť skrutkou, musíte do nej urobiť otvor. Keď je všetko pripravené, jeden koniec rúrky je utesnený zátkou.

Na ľahkú inštaláciu a odstránenie skrutky musíte vybrať diel so šesťhrannou hlavou alebo hlavou torx. Hotové zariadenie proti krádeži sa môže maľovať iba.

Zanechajte Svoj Komentár