Originálna zásuvková skrinka zo starej drevenej škatule

Pôvodné vázy používané na ukladanie sušienok alebo sušienok sa bežne nazývajú sušienky. Podobné predmety, najmä ak sú vyrobené vlastnými rukami, môžete ozdobiť nielen vlastnú kuchyňu. Nehanbia sa prezentovať ako dar príbuzným alebo kolegom z akéhokoľvek dôvodu.

Na výrobu crackerov potrebujete jednoduchý nástroj a trochu času. Ako materiál sa použije preglejka, ktorú je možné doma ľahko spracovať.

Najprv musíte urobiť jednoduchý nákres na papieri a vyznačiť na ňom rozmery všetkých detailov plavidla. Hotové kresby si môžete stiahnuť z internetu. V takom prípade zostáva vytlačenie šablón a ich obrysov iba na preglejkovej doske.

Na rezanie preglejky sa používa elektrická skladačka. Ak plánujete dekoráciu detailov rezaným vzorom, budete potrebovať ručnú skladačku. Výsledné prírezy sa starostlivo ošetria brúsnym papierom, pričom z postranných a plochých povrchov sa odstránia všetky triesky a otrepy. Chyby na obrázku sú opravené súborom alebo súborom.

Na montáž súčastí sa používa tesárske alebo epoxidové lepidlo, ktoré dobre mazá škáry a upevňuje konštrukciu svorkami. Prebytočné lepidlo vyčnievajúce zo spojov sa okamžite odstráni handrou.

Vysušený krak sa ošetrí škvrnou a nalakuje sa vo viacerých vrstvách. Aby boli povrchy hladké a zbavené kvapiek, je lepšie použiť akrylový lak v aerosólovom obale. Pri nanášaní laku štetcom alebo špongiou je vrstva heterogénna. Na povrchu sa často vytvárajú vzduchové bubliny alebo zostane hromada z kefy.

Sofistikovanejšia verzia sušienky môže byť vyrobená z drevených tyčí. Najskôr sú hobľované na stroji a rezané do veľkosti pokosovou pílou. Potom ich poskladajte pomocou lepidla na drevo. Aby boli švy silné, sú prúžky utiahnuté svorkami, ktoré sa neodstránia, kým lepidlo úplne nevyschne.

Potom sa z obrobku vyberie stred. Urobte to pomocou ručnej frézky alebo na drevoobrábacom stroji. Vonkajšie povrchy sú zaoblené elektrickým kĺbom, čo dáva obrobku vzhľad zakriveného kusu dreva. Potom sú všetky povrchy opatrne obrúsené strojom.

Konce obrobku sú odrezané pod uhlom. Bočné steny sú vyrobené z tenkých dosiek. Pripevňujú sa k hlavnému obrobku pomocou lepidla na drevo a leštia sa. Nohy misky sušienok sú vyrobené z tenkých lamiel a pripevnené k spodnej časti produktu. Hotová váza je pokrytá olejom, zdôrazňujúc štruktúru stromu.

Zanechajte Svoj Komentár