Ako vyrobiť dekoratívnu kanvicu na dekoráciu interiéru

Na dekoráciu interiérov v niektorých štýloch používajú dizajnéri dekoratívne kanvy. Na rozdiel od bežných výrobkov sú funkcie týchto predmetov obmedzené iba ich použitím ako vázy alebo vázy. Dekoratívne kanvy majú atraktívny vzhľad a môžu byť vyrobené zo širokej škály materiálov.

Najčastejšie sa ako zavlažovacia nádoba používajú plastové alebo cínové predmety vyrobené z továrne. Ich povrchy sú zdobené rôznymi spôsobmi. Konvica s objemovými dekoráciami vyzerá veľmi neobvykle.

Môžete použiť zakúpené predmety vo forme hmyzu, listov rastlín, kvetov. Majstri, dokonca aj tí s minimálnym umeleckým sklonom, ich často vyrábajú vlastnými rukami z hliny alebo plastelíny. Aplikácia sa aplikuje na povrch zavlažovacej nádoby predtým natretej vo svetlej farbe a fixovanej lepidlom. Objemové prvky sa natierajú ručne.

Povrch zalievania môže byť natretý rôznymi vzormi. Na tento účel sa používajú kefy, šablóny, penové špongie a sprejové farby. Sofistikovanejšou technikou dekorácie je použitie techniky decoupage.

Najprv sa povrch zavlažovacej nádoby odmasťuje a pokryje farbou vhodnej farby. Potom vystrihnite papier, ktorý sa vám páči, a vložte ho na kanvicu. Hotový výrobok je potiahnutý niekoľkými vrstvami transparentného laku. Pre tých, ktorí považujú decoupage za príliš komplikovaný, sú vhodné bežné nálepky s rôznymi obrázkami aplikovanými na predtým pripravené povrchy.

Kovová kanvica môže byť perforovaná. To jej poskytne určitú vzdušnosť. Ako základ sa používajú galvanizované alebo lakované výrobky. Perforácia sa aplikuje pomocou špeciálnych dierovačov alebo bežných klincov. Vzor sa môže meniť vytvorením otvorov rôznych priemerov.

Dekoratívna kanva sa niekedy kompletne robí vlastnými rukami. Za týmto účelom si zoberte veľkú plechovku konzervovaného ovocia. Horný kryt je odrezaný, otrepy sa ohnú kliešťami a dobre sa umyjú a papierové nálepky sa úplne odstránia.

Nos nosnej kanvy je vyrobený z kartónovej trubice, ktorá zostala z použitej potravinovej fólie. Trubica sa rozreže na polovicu v uhle 45 stupňov a pripevní sa k nádobe horúcim lepidlom. Rukoväť kanvy je vyrobená z plechu alebo zo stavebného závesu pre kovový profil. Je ohnutý v polkruhu a nitovaný k brehu. Vonku je kanva zdobená akýmkoľvek vhodným spôsobom.

Zanechajte Svoj Komentár