Pohovka na zdobenie balkóna z odpadového materiálu

V modernom byte sa balkón už dlho nepoužíva ako komora na rôzne smeti. Balkón pre mnohých je miestom odpočinku po náročnom dni, ktorý by mal mať primeranú atmosféru. Hlavnú úlohu v ňom hrá pohovka, ktorú môžete remeselne vyrobiť vlastnými rukami.

Balkón má obmedzený a otvorený priestor pre atmosférický vplyv, takže pohovka pre neho musí spĺňať určité požiadavky. Mala by byť kompaktná, odolávať vlhkosti a ľahko sa čistiť. Aby sa ušetrilo peniaze, pri výrobe tohto nábytku si množstvo remeselníkov vyberá odpadový materiál, napríklad demontuje starý nábytok alebo palety.

Nábytok navrhnutý na výrobu je pohovka s najjednoduchšou rámovou konštrukciou. Ak je to potrebné, môže byť vybavené mäkkým sedadlom a operadlom čalúnenia z materiálu odolného voči vlhkosti.

Pred začatím práce určte miesto inštalácie pohovky a vykonajte jej meranie. Na liste papiera sa vytvorí jednoduchá kresba, v ktorej sú uvedené rozmery všetkých potrebných detailov. Rámové diely vyrábam z drevených blokov s hrúbkou 40 - 50 mm. Aby sa zabránilo hnilobe materiálu, sú ošetrené antiseptickými látkami a látkami odpudzujúcimi vlhkosť.

Rám je zostavený pomocou samorezných skrutiek a kovových rohov. Ak nie je v pohovke plánované usporiadanie rámu, z dôvodu väčšej spoľahlivosti ju môžete pripevniť hmoždinkami na stenu domu.

Časti operadla a sedadla sú vyrobené z dosiek z paliet alebo z prvkov rozobratého starého nábytku. Po rezaní sa brúsia brúsnym papierom, aby sa pri obsluhe pohovky nepoškodili. Pred inštaláciou sú časti ošetrené antiseptikami. Upevňovacie prvky sa vykonávajú samoreznými skrutkami.

Na zvýšenie pohodlia môže byť hotová pohovka vybavená odnímateľným alebo pevným mäkkým sedadlom a operadlom. Pri výbere prvej možnosti sú kusy zodpovedajúce veľkosti sedadla a operadla vystrihnuté z hrubej penovej gumy. Pre nich vyrábajú poťahy z ich dermantínu, pravej kože alebo tkaniny s impregnáciou odolnou voči vlhkosti. Farba čalúnenia by sa mala kombinovať s povrchovou úpravou drevených častí pohovky.

Druhá verzia sedadla a operadla spočíva v upevnení peny a čalúnenia priamo k detailom pohovky. Hotový výrobok je dekorovaný v závislosti od interiéru balkóna alebo podľa potreby. Na vonkajšie použitie použite škvrnu, priehľadný lak alebo bežnú farbu.

Zanechajte Svoj Komentár