Ako vytvoriť krásnu obrazovku na chladiči

Vykurovacie telesá nie vždy zapadajú do interiéru miestnosti, preto musia byť zakryté dekoratívnou clonou. Vo väčšej miere to platí pre staré batérie, ktoré prešli viac ako jedným postupom farbenia a stratili vizuálnu príťažlivosť.

Okrem zlepšenia estetických vlastností radiátorov obrazovky vykonávajú aj určité funkcie. Pri dotyku účinne chránia pred popáleninami, čo platí najmä v prítomnosti malých detí v rodine. Na obrazovkách krabicového dizajnu majitelia v zimnom období často sušia šaty alebo topánky. Mriežky chladiča navyše správne distribuujú prúdenie vzduchu okolo miestnosti, čím sa zlepšuje činnosť vykurovacieho systému.

Napriek dostupnosti širokého výberu obrazoviek na voľnom trhu sa mnohí rozhodnú vyrobiť ich vlastnými rukami. Tento prístup poskytuje dobrú úsporu peňazí a možnosť získať jedinečný produkt, ktorý harmonicky zapadá do interiéru domu.

Pred začatím práce vyberte vhodný typ návrhu obrazovky. Radiátory inštalované v nástenných výklenkoch sú pokryté plochými ozdobnými mriežkami. Batérie zavesené na plochých stenách alebo pod oknami sú zakryté skrinkami. Hlavným materiálom pre oba typy štruktúr bude drevo.

Ak chcete vytvoriť krabicu, zmerajte šírku batérie tak, že k nej pridáte 10 cm, ako aj výšku po 5 cm. Tieto indikátory určujú rozmery prednej časti krabice. Merania hĺbky radiátora + 3 cm udávajú šírku bočných panelov obrazovky.

Na základe získaných údajov sú dva bočné panely a jeden horný panel vyrezané z dosiek alebo hrubej preglejky. Pre dodatočný výstup horúceho vzduchu sa do horného panelu vyvŕtajú dva alebo tri rady otvorov s priemerom 1,5 až 2 cm, potom sa povrchy častí brúsia brúsnym papierom a natierajú sa v požadovanej farbe. Po pripevnení panelov k sebe samoreznými skrutkami a kovovými rohmi je krabica namontovaná na chladiči.

Teraz vytvorte predný panel. Bude založený na plastovom dekoratívnom grile, ktorý sa predáva v železiarňach. Ako strapec sa použije profil obkladu dverí z MDF. Z nej sú vyrezané štyri časti podľa veľkosti škatule. Rohy častí sú rezané pod uhlom 45 stupňov. Upevnenie okraja k roštu sa vykonáva pomocou tekutých klincov. Hotový predný panel je pripevnený k krabici pomocou malých klincov alebo samorezných skrutiek.

Plochá dekoratívna obrazovka sa vyrába podobným spôsobom iba bez bočných panelov.

Zanechajte Svoj Komentár