Domáce vinotéka zo starých paliet a dosiek

Aby ste si spríjemnili kuchyňu v domácnosti a zároveň získali vhodné miesto na uloženie vína a pohárov, môžete na to použiť skrinku alebo poličku, ktorá je na to špeciálne navrhnutá. Na predaj taký nábytok nie je bežný, toľko domácich remeselníkov si robí vlastnými rukami.

Pre kuchyne alebo obývacie izby, ktorých interiér je vyrobený v určitých štýloch dizajnu, ako aj z dôvodov hospodárnosti, sa vinotéka často vyrába z paliet. Dizajnový nápad je vyvíjaný nezávisle alebo na základe príkladov z internetu. V každom prípade to bude celkom jednoduché a cenovo dostupné aj pre neskúsenú osobu.

Najprv musíte rozrezať paletu na kusy elektrickou okružnou pílou. Šírka detailov, ktoré potrebujeme, bude závisieť od želaní kapitána. Zvyčajne sa rovná výške fliaš a je približne 35 - 40 cm. Výsledná časť palety sa opatrne rozloží na časti, pričom sa musí dbať na to, aby nedošlo k poškodeniu dosiek a tyčí.

Horná časť tyčí je zaoblená elektrickou skladačkou. Potom sa všetky detaily starostlivo ošetria brúsnym papierom alebo elektrickou brúskou. Povrch stromu by mal byť rovný a hladký na dotyk, bez triesok, drsnosti a otrepov.

Montáž produktu sa vykonáva pomocou samorezných skrutiek. Zadná stena je vyrobená z dvoch dosiek a jedna stačí na predok. Teraz musíte vytvoriť držiak na okuliare. Z palety a dvoch tyčí musíte vziať ďalšiu dosku. Ich dĺžka by sa mala rovnať šírke police.

Detaily sa brúsia vyššie opísaným spôsobom a potom sa na doske urobia výrezy pre nohy pohárov. Ich šírka a hĺbka sa vypočítavajú nezávisle v závislosti od dostupných jedál. Aby ste ľahko získali drážku, vyvŕtajú sa v doske otvory. Potom sa pripoja k okraju dosky, čím sa prebytočný podiel vyreže elektrickou pílkou alebo pílkou. Hotový stojan je pripevnený k spodnej časti police pomocou skrutiek.

V konečnej fáze je produkt hotový. Existuje veľa možností. Niektorí autori sfarbujú drevo škvrnami, natierajú ich rôznymi farbami alebo dokonca policu bez úpravy nechávajú.

Na zvýraznenie štruktúry stromu sa horí plynovým horákom. V závislosti od intenzity tohto procesu môže byť povrch stromu štetcom. Nástrojmi na tento účel bude brúska alebo vŕtačka s drôtovou dýzou. Ošetrené drevo je potiahnuté čírym lakom.

Závesné police zavesia na nábytok alebo jednoducho vyvŕtajú otvory v zadnej stene a cez ne ich pripevnia k stene.

Zanechajte Svoj Komentár