Štýlový držiak na drevené obrúsky pre domácich majstrov

DIY predmety vždy udržiavajú kúsok duše svojho tvorcu. Majú krásu a jedinečnosť, zdobia interiér každej miestnosti. Dá sa to s istotou povedať aj o takých jednoduchých remeslách, ako sú servítky, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou kuchyne v každej domácnosti.

Proces výroby držiaka na obrúsky je pomerne jednoduchý, čo ho robí prístupným aj pre ľudí, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s vykonávaním takejto práce. Ak chcete získať štýlový a odolný produkt, potrebujete vrstvu preglejky s hrúbkou 3-5 mm.

Pri nákupe by ste si mali zvoliť materiál bez uzlov, trhlín a triesok. Dýha v nej by nemala mať zväzky. Pred prácou by mal byť materiál pripravený. Povrch preglejky sa čistí jemným brúsnym papierom, čím sa úplne eliminuje jej drsnosť. Na dotyk by malo byť úplne hladké.

Výkresy pre držiaky obrúskov sa pripravujú samostatne alebo sa používajú schémy uvedené na internete. Sú vytlačené na papieri a vystrihnuté, aby sa získali vzory. Ak je to potrebné, kontúry častí sa prevedú na preglejku pomocou uhlíkového papiera. Výkres je pripevnený k preglejke pomocou svoriek alebo gombíkov.

Keď sa všetko prevedie na materiál, prírezy sa odrežú. Modely držiakov obrúskov uvedené na internete sa zvyčajne zdobia vyrezávanými vzormi. Takáto práca sa vykonáva iba pomocou ručnej skladačky. Ak chcete nainštalovať čepeľ do priamočiarych píl, musíte vyvŕtať niekoľko malých otvorov v obryse výkresu. Až po orezaní vzoru sa obrobok odreže na vonkajšej hrane.

Drsnosti a otrepy vzniknuté počas operácie sa odstránia brúsnym papierom a preglejka sa opäť dôkladne obrúsi. Nepresnosti a nedostatky vnútorného vzoru sa odstránia pomocou súboru.

Teraz je rad na zostavenie držiaka na obrúsky. Hotové diely sa opatrne vkladajú do špeciálne určených drážok, nezabudnite ich namazať lepidlom PVA alebo iným zložením, ktoré vytvára silnú a priehľadnú vrstvu.

Po úplnom zaschnutí lepidla začnú zdobiť remeslá. Ak model držiaka obrúsku pôvodne nemá vyrezávané vzory, môže sa kresba na jeho povrchu nanášať elektrickým horákom alebo pomocou techniky oddeľovania.

Dokončenie držiaka na obrúsky spočíva v spracovaní produktu škvrnou. Okrem toho je pokrytá niekoľkými vrstvami priehľadného laku. Alternatívne môže byť stojan natretý bežnou farbou z aerosólovej plechovky. Dokonale rovnomerná vrstva farby dodá hotovému remeslu estetiku.

Zanechajte Svoj Komentár