Ako vyrobiť LED reflektor s nastaviteľným jasom

Nevyhadzujte chybný reflektor LED. Ak máte určité zručnosti, môžete mu dať druhý život, voliteľne vybavený funkciou nastavenia jasu.

Na prácu budete potrebovať starý reflektor, LED, stmievač, napájanie počítača a samozrejme spájku. Na rôznych internetových stránkach nájdete vždy hotovú bodovú schému. Podľa typu sa získajú potrebné rádiokomponenty.

Na nastavenie jasu diód LED je lepšie kúpiť stmievač vyrobený z továrne. V predaji sú dva typy takýchto elektronických zariadení - otočné a tlačidlové. Prvý typ stmievača mení stupeň osvetlenia otočením gombíka potenciometra. Druhým typom je opakované stláčanie tlačidiel.

Je potrebné poznamenať, že musíte kúpiť model stmievača zodpovedajúci výkonu LED použitej pri návrhu.

Práce sa začínajú demontážou chybného reflektora. Odstráňte predný panel, ochranné sklo, gumené tesnenie a reflektor. Starý ovládač je úplne odstránený z puzdra. Funkčnosť kontroluje LED dióda. Ak zlyhá, zaobstarajte si novú s kapacitou najmenej 20 wattov.

Po odstránení chybnej LED sa miesto jej pripojenia k chladiču dôkladne očistí od tepelnej pasty a odmastí sa. Na zadnú stranu novej LED sa nanesie vrstva čerstvej tepelnej pasty a táto časť sa namontuje na chladič a dodatočne ju pripevní pomocou skrutiek.

Teraz zostavia elektrický obvod opatrným spájkovaním častí na doske. Obvod je spojený pomocou LED a stmievača. Spojenie vodičov je izolované tepelne zmrštiteľnými trubicami, aby sa zabránilo skratu.

Vo vnútri tela reflektora sa vyberie miesto a doska a stmievač sú pripevnené pomocou skrutiek alebo lepidla. Do bočnej alebo zadnej steny reflektora sa vyvŕta diera, do ktorej je vyvedená os potenciometra stmievača. Na vonkajšej strane je pripevnená plastová rukoväť. Na pripojenie k napájaciemu zdroju je v skrinke nainštalovaný konektor.

Pred montážou sa musí skontrolovať funkčnosť dokončeného osvetľovacieho zariadenia. Testuje sa vo všetkých režimoch jasu a chvíľu sa zapne. Ak všetko funguje správne a neprehrieva sa, nainštalujem do krytu reflektor, gumený tmel a predný panel a dokončím montáž.

Svetlomet pripravený na osvetlenie je možné použiť na osvetlenie osobného pozemku alebo z elektrického systému vozidla, napätie 12 V.

Zanechajte Svoj Komentár