Ako si vyrobiť podkrovie zo starých drevených debien

Hlavným problémom malých bytov je nedostatok miesta na inštaláciu nábytku. Dizajnéri zapojení do riešenia tohto problému prišli s neobvyklým dizajnom, ktorý sa nazýva loftové lôžko.

Podkrovné postele je možné kúpiť v obchode, ale ich vysoká cena sa zastaví. S minimálnymi zručnosťami v oblasti dreva nebude také zloženie nábytku vlastnými rukami ťažké. Aby sa ešte viac ušetrili, ako materiál sa používajú dosky zo starých drevených škatúľ alebo paliet.

Najprv zistite umiestnenie inštalácie budúceho produktu. Potom vyberte potrebné rozmery postele. Optimálna výška lôžka pre dospelých by nemala byť väčšia ako 1,9 ma pre deti by nemala byť väčšia ako 1,5 m. To však platí pre byty s vysokými stropmi. V priemere je potrebné zamerať sa na vzdialenosť 1 m od matraca po strop.

Príprava materiálu spočíva v demontáži debien alebo paliet. Dosky pre posteľ sa vyberajú bez trhlín a veľkých uzlov. Musia byť suché. Mali by ste sa zásobiť aj na drevených blokoch s hrúbkou najmenej 50 x 50 cm.

Dizajn postele je vyvinutý pre špecifické podmienky. Môže byť namontovaný na strop alebo môže mať od dvoch do štyroch podporných stĺpikov. Upozorňujeme, že postele v štyroch stojanoch sa môžu podľa potreby premiestňovať. Miesta rôzneho prevedenia sú stacionárne.

Na začiatku práce sú potrebné rozmery vyrezané z drevených blokov. Okamžite sú ošetrené brúskou alebo brúsnym papierom. Potom zostavte rám pomocou skrutiek, skrutiek a kovových rohov. Aby sa strom nerozštiepil, miesta na inštaláciu samorezných skrutiek sú vopred vyvŕtané. Spoje častí sú dodatočne potiahnuté lepidlom na drevo.

K stojanom hotového rámu upevnite priečne nosníky z dosiek s hrúbkou najmenej 20 mm. Hodia sa na matrac. V závislosti od hmotnosti osôb a typu matraca by vzdialenosť medzi doskami mala byť od 5 do 15 cm. K rámu sa priskrutkuje aj ochranný plot a ozdobné prvky z dosiek, ktoré skryjú základňu.

Schody sú vyrobené z tyčí a dosiek. Konce tyčí sú odrezané v určitom uhle a zošikmené k lôžku. Schody sú umiestnené vo vzdialenosti 25 až 30 cm od seba.

Hotové lôžko je natreté v akejkoľvek farbe vhodnej do interiéru spálne. Ak je potrebné zachovať a zvýrazniť štruktúru dreva, štruktúra sa ošetrí škvrnami a pokryje sa niekoľkými vrstvami priehľadného laku.

Zanechajte Svoj Komentár