Čo robiť nádhernými lištami vlastnými rukami

Originálny dizajn interiéru miestnosti si vyžaduje pozornosť všetkých prvkov, vrátane okenných otvorov. Použitie štandardných ríms hromadnej výroby na tieto účely je úplne nevhodné. Existuje iba jedna cesta von - samostatne produkovať rímsu s jedinečným dizajnom.

Krásna a originálna záclonová tyč môže byť vyrobená z najrôznejších materiálov. Napríklad drevo, kov, plast, laná a dokonca aj športové vybavenie. Je dôležité iba to, aby mal výrobok dostatočnú pevnosť, bol bezpečný pre ľudí a mal atraktívny vzhľad.

Pri výrobe kovových ríms sa najčastejšie používajú vodovodné rúrky. Sú namontované na špeciálnych konzolách, ktoré sú vyrobené z rovnakých úsekov rúrok, ako aj na príslušenstvo k nim (podložky, ohyby). Pri meraní šírky okenného otvoru sa rúra rozreže na prírezy. Pri dĺžke rímsy viac ako 1,5 m sú potrebné dva kusy rúry. Na ich okrajoch sa odreže niť a tvarovky sa priskrutkujú.

Pre konzoly sú pripravené rúrky s dĺžkou 10 - 15 cm, na jednej strane sú k nim privarené nosné dosky. Na druhom konci sa nite odreže a zaskrutkuje do tvaroviek. Rímsa je pripevnená k stene pomocou samorezných skrutiek. Aby kov nekorodoval, rímsa je natretá vhodnou farbou.

Ďalšia verzia kovovej rímsy je vyrobená zo štvorcovej oceľovej tyče. Aby sa dal estetickejšiemu vzhľadu, tyč je skrútená v špeciálnom stroji. Pre tyč sú potrebné konzoly, ktoré sú vyrobené z rúrok, dreva alebo tej istej tyče. Môžu sa použiť konzoly vyrobené z továrne.

Ľahšie rímsy sa získavajú z PVC vodovodných potrubí. Budú tiež potrebovať vhodné príslušenstvo: podložky a lakte vyrobené z plastu. Technológia výroby rímsy je podobná ako pri kovových rúrkach.

Dizajn drevenej rímsy je úplne podobný výrobkom z oceľových a polypropylénových rúr. Rozdiel je iba v materiáli výroby. Stredová tyč je vyrobená na sústruhu a je vybavená konzolami. V závislosti od interiéru môžu byť rímsy vybavené ozdobnou lištou a zdobia ju rezbami. Hotový výrobok je lakovaný alebo zafarbený.

Z bambusových prútov sa získa neobvyklá rímsa. Horná vrstva kôry sa z tyče odstráni a bočné zosilnenia sú mierne zaoblené. Je to potrebné na uľahčenie pohybu záclon na lište. Rímsa je vybavená konzolami a pripevnená na stenu.

Zanechajte Svoj Komentár