Ako vyrobiť detský stôl pre hry a hádanky

Keď dieťa vyrastie, stoličku nahradí detský stolík. Po ňom môže dieťa obedovať, kresliť, hrať alebo zbierať hádanky. Tento nábytok by mal byť vyrobený z materiálov šetrných k životnému prostrediu a mal by mať vysokú pevnosť. Aby dostali stôl, ktorý je ideálny pre ich vlastné dieťa, mnohí rodičia si z nich urobia seba.

Materiál pre plavidlo je prírodné drevo, drevotrieska alebo hrubá preglejka. Nohy môžu byť vyrobené z drevených blokov. Konštrukcia a dizajn stola sa zvyčajne vyvíjajú nezávisle. Ak neexistujú žiadne skúsenosti, obrátia sa na internetové zdroje, ktoré pre tieto produkty ponúkajú veľa možností.

Prednosť by sa mala venovať dizajnom, ktorých rozmery sa môžu meniť v závislosti od veku dieťaťa. Inak bude potrebné každý rok urobiť novú tabuľku.

Najjednoduchší spôsob výroby stola je klasický dizajn s nemennými rozmermi. Na to potrebujete drevené kocky hrubé 40 - 50 mm a drevotrieskové dosky. Najprv sa vyrobí pravouhlá pracovná doska. Pre dieťa postačuje produkt s rozmermi 80x40 cm, okraje sú ošetrené jemným brúsnym papierom a zlepené okrajovou páskou.

Potom sa z tyčí vyrobia časti rámu. Mali by ste dostať dva kusy dĺžky 70 cm a dve tyče s rozmermi 30 cm, ich okraje sú tiež dobre vyleštené, odstraňujú sa triesky a otrepy. Tyče sú navzájom spojené samoreznými skrutkami. K výslednému rámu sú pripevnené nohy z rovnakých tyčí. Ich výška sa vyberá individuálne.

Po ďalšom brúsení všetkých povrchov sa rám s nohami natrie v súlade s farbou drevotriesky. Na prácu by sa mali používať iba akrylové farby na vodnej báze. Vyznačujú sa vyššou pevnosťou a bezpečnosťou pre životné prostredie, čo je najdôležitejšie pri výrobe detského nábytku.

Na želanie je možné dekoráciu stolov vykonať v jasných farbách rôznych farieb. Vonkajšie povrchy dosiek sú niekedy ozdobené dekoratívnymi obrázkami. Dekoratívne prvky sú vyrezané z papiera alebo filmu a pripevnené k stolu lepidlom PVA. Na vrchole je všetko pokryté niekoľkými vrstvami priehľadného laku.

Na zostavenie produktu je doska umiestnená na rovnom povrchu. Ústupom 5 cm od každého z jeho okrajov kreslite ceruzkou po obvode tenké čiary. Rám s nohami je prevrátený a po orientácii pozdĺž čiar je pevný. Na tento účel použite samorezné skrutky a kovové rohy. Tabuľka je pripravená na použitie.

Zanechajte Svoj Komentár