Ako si vyrobiť stojan na bicykle

Väčšina modelov cestných bicyklov je vybavená nosičmi batožiny. Horské alebo športové bicykle takéto zariadenie nemajú. Ich majitelia však možno budú musieť preložiť čokoľvek. Cesta von zo situácie bude výroba kmeňa vlastnými rukami. Existuje veľa možností pre kreativitu. Je len dôležité vybrať si pre seba ten najvhodnejší.

Predtým, ako začnete, musíte pochopiť, že batožinový priestor by nemal narušiť ťažisko bicykla. Aby sa zabránilo strate alebo pádu nákladu, musí byť batožinový priestor bezpečne pripevnený k rámu bicykla a musí byť vybavený spoľahlivými držiakmi. Materiál a spôsob výroby kmeňa sa musí vybrať v závislosti od dostupných nástrojov a pracovných zručností.

Úplne prvou verziou kufra je prestavaná cestovná taška vhodnej veľkosti. Po prvé, je vybavený pevnou základňou. Je vyrobená z kovovej tyče s priemerom 4 - 6 mm. Potom vytvorte profil na pripevnenie vaku. Je vyrobený z tej istej tyče, ktorá zaisťuje upevnenie v oblasti osi zadného kolesa a rámu pod sedlom bicykla.

Konce profilu kmeňa sú ohnuté vo forme svoriek, ktoré sú vybavené spojovacími skrutkami. Po natiahnutí štruktúry je pomocou týchto svoriek kmeň pripevnený k bicyklu. Spodok vaku je pripevnený k profilu plastovými sponami alebo drôtom.

Spoľahlivejšia a zdvíhateľnejšia verzia kufra je vyrobená z tenkých oceľových rúr. Jeho dizajn je vyvíjaný nezávisle na základe modelu a rozmerov bicykla, alebo využíva hotové nápady z internetu. Kufr musí mať bezpečné uchytenie k zadnej vidlici a rámu bicykla.

Nákladná oblasť je najlepšie vyrobená široko. Veci, ktoré sú na nej upevnené, budú spoľahlivejšie držať. Na hotovom výrobku sa zvary vyčistia a potom sa trup natrie.

Ak je k dispozícii hotový stojan na bicykle, je možné ho vylepšiť. Inštalácia drevenej ovocnej škatule alebo plastovej nádoby na ňu výrazne zvýši kapacitu.

Pretože tieto kontajnery sú vyrobené z krehkých materiálov, ich spodná časť sa musí posilniť. Na tento účel sa doska vyreže z preglejky na veľkosť dna škatule. Potom sa box aplikuje na kmeň a označí umiestnenie jeho priečnych zosilňovačov. Potom na obe strany značiek vyvŕtajte otvory. Z prúžkov z plechu sú svorky ohnuté a v nich sú tiež vytvorené otvory. V konečnej fáze je škatuľka pripevnená k batožinovému priestoru a všetky časti sú spojené skrutkami.

Pozrite si video: Jak vyrobit Motokrosový stojan Bike stand (Január 2020).

Zanechajte Svoj Komentár