Ako vyrobiť vázu z vetvičiek stromov

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako diverzifikovať interiér vášho domova, je ozdobiť ho remeslami z vetiev kríkov alebo stromov. Prírodný materiál určite zdôrazní jeho individualitu a sofistikovanosť. Okrem toho vytvorenie takýchto vecí spolu s členmi rodiny pomôže stráviť zábavu vo voľnom čase a vyrobené predmety sa môžu prezentovať priateľom a príbuzným.

Ak chcete získať kvalitnú vec, musíte si vybrať a pripraviť zdrojový materiál. Vetvy, je vhodné zvoliť si priamy, suchý a nie rozmaznaný hmyzom. Konáre ihličnanov by nemali vyžarovať živicu.

Bezprostredne pred začiatkom práce by vetvy mali byť dobre zaschnuté 1-2 týždne a položiť ich na parapet alebo vyhrievanú batériu. Ak sa tak nestane, plavidlo stratí svoj pôvodný tvar. Na ochranu dreva pred výskytom hmyzu sa drevo ošetruje slabým roztokom manganistanu draselného.

Na vytvorenie funkčnej vázy z vetiev potrebujete základňu. Na jej úlohu je vhodná orezaná plastová alebo sklenená fľaša, veľká poháre, plechovka a dokonca aj džúsová taška. Vetvy odrežú alebo zlomia výšku nádoby.

V závislosti od predstavivosti autora sú konáre pripevnené priamo na steny nádoby alebo na substrát. Za týmto účelom sa vonkajšie povrchy základne odmastia a vetvy sa k nemu pripevnia pomocou tepelnej pištole, ktorá ich aplikuje zvisle, jedna na druhú.

Ak je potrebné nádobu maskovať, vetvy sú pripevnené k substrátu. Najskôr sa nádoba obalí vrstvou hrubého papiera, samolepiacou fóliou alebo tkaninou. Potom sa naň upevnia vetvy pomocou univerzálneho lepidla alebo termálnej pištole. Spodok nádrže s vetvami nie je zlepený. Niektorí majstri lepidlo vôbec nepoužívajú. Jednoducho viažu vetvy k základni pomocou jutovej šnúry alebo povrazu.

Váza s konármi sa nemusí vyrábať na základe vodnej nádrže. Môže vykonávať výlučne dekoratívne funkcie. Napríklad sa do takejto vázy môžu umiestniť veľké sviečky alebo zloženie suchých rastlín.

Vyrábajú ozdobnú vázu z konárov a okrúhlych rezov stromu malého priemeru. Ak ich nemôžete vyrobiť, môžete zobrať orezané dosky ľubovoľného tvaru. Vetvy sú na takúto základňu pripevnené zvisle a upevňujú ich spolu s tavným lepidlom.

Hotová váza z konárov je ozdobená. V závislosti od požadovaného výsledku sa vetvy ošetria štetcom, nanesením niekoľkých vrstiev lepidla PVA alebo transparentného laku. Vonkajšie povrchy sú zlepené gombíkmi, kamienkami, figúrkami hmyzu alebo ozdobnými kvetmi.

Zanechajte Svoj Komentár