Závesné kvetináče na balkóne alebo na lodžii zo starých pneumatík

Skúsení domáci remeselníci nikdy nevyhodia svoje staré veci. Vždy ich možno použiť na výrobu neobvyklých remesiel. Pneumatiky pre staré autá neboli výnimkou. Vyrábajú vynikajúce kvetináče nielen na osobné sprisahanie, ale aj na balkóny alebo lodžie.

Kreatívni ľudia už dlho oceňujú staré pneumatiky ako okrasný materiál. Guma sa dá celkom ľahko spracovať a dať jej požadovaný tvar. Najjednoduchší spôsob práce so zimnými alebo silne opotrebovanými pneumatikami. Ich guma je mäkšia ako guma letných alebo málo opotrebovaných pneumatík. Pre ľahšie použitie sa musí pneumatika najskôr umyť a potom označiť na miestach plánovaných úsekov.

Najjednoduchšie závesné sejačky sú vyrobené z celých pneumatík. Jednoducho zavesia na stenu, naplnia sa kvetmi zeme a rastlín. Niektorí rozrezali pneumatiku na polovicu a dostali dva polkruhové obaly. Reťaze alebo hrubá nylonová šnúra sú pripevnené k polovičkám pneumatík a potom sú zavesené na strope balkóna alebo lodžie.

Zložitejšia kvetináč je improvizovaná postava papagája. Jeho obraz možno nájsť na mnohých internetových stránkach. Aby ste to dosiahli, musíte sa zásobiť na radiálnej pneumatike bez kovovej šnúry, farieb a ostrého noža.

V prvej fáze sa urobia symetrické rezy na oboch stranách pneumatiky. Aby ste to dosiahli, 4 až 5 cm ustupuje od vnútorného otvoru pneumatiky a urobte rez 3/4 priemeru pneumatiky namočeného v noži na mydlo ostrým nožom.

Po odchýlke od konca bočného rezu 40 - 50 cm je behúň preťatý. Potom sa pneumatika obráti naruby. Dlhá časť behúňa sa pozdĺžne rozreže na 3 rovnaké pruhy rovnakej šírky. Extrémne pruhy na oboch stranách sú skrátené asi o 10 cm a okraje všetkých pruhov sú zaoblené. Takto sa získa visiaci chvost papagája.

V ďalšej fáze, v strede krátkej časti behúňa, sa urobí pozdĺžny rez s dĺžkou 10 až 15 cm a dve časti pre zobák a hornú časť hlavy sa vyrezajú zo zvyškov pneumatík, ktoré zostali po spracovaní chvosta na obrázku. Vkladajú sa do časti behúňa a zvierajú sa zvierkou. Ďalej je do gumy vyvŕtaný otvor a je namontovaná spojovacia skrutka. Okraje gumy sú orezané nožom, čo jej pripomína podobu hlavy papagája.

Krúžky bočných stien pneumatiky sa pritiahnu spolu s golierom alebo povrazom, a potom zafarbia kvetináče farebnými farbami. Hotové kvetináče sa zavesia na nylonové lano alebo kovovú reťaz.

Zanechajte Svoj Komentár