Ako si vyrobiť Pet hrebeňové rukavice

Každé domáce zviera si vyžaduje stálu starostlivosť. To si vyžaduje vykonávanie mnohých činností vrátane česania vlny. Jedným z najpohodlnejších nástrojov navrhnutých na tento účel je rukavicový hrebeň. Skladá sa z textilnej základne so silikónovou podložkou na dlani. Výčnelky na nej nielen pomáhajú odstraňovať vlasy, ale tiež jemne masírujú pokožku, čím zviera potešia. Preto mnoho zvierat takéto postupy miluje.

Výrobcovia ponúkajú veľa možností pre takéto zariadenia. Spravidla majú vysokú cenu a nie vždy majú dostatočnú efektívnosť. Najlepším riešením tohto problému bude nezávislá výroba rukavíc na česanie srsti domáceho maznáčika. To nie je ťažké, dokonca aj pre neskúsenú osobu.

Na prácu budete potrebovať starú rukavicu. Môžete si vziať starý pletený alebo domáci štítok bez pogumovaného povlaku. Stará rukavica je tiež vhodná. Z balenia budete tiež potrebovať nite, ihlu, nožnice a malý kúsok kartónu. Ako pracovný prvok rukavice sa použije páska na suchý zips, presnejšie jej polovica je vybavená háčikmi.

Najprv sa z lepenky vyreže obdĺžnik široký 8-9 cm a asi 12 cm, ktorý by sa mal úplne zmestiť do rukavice. Potom vezmú suchý zips a prišívajú ho na lepenku cez rukavicu. Ak je suchý zips príliš úzky, je zošitý v niekoľkých radoch a úplne zakrýva dlaň rukavice a nezanecháva žiadne medzery. Hrebeň je pripravený.

Po vyčesaní zvieraťa sa vlna z rukavice odstráni tvrdou kefou. Aby sa predišlo prilepeniu rukavíc na iné predmety a ich znečisteniu v priebehu používania, môže sa jej pracovná plocha prekryť druhou polovicou pásky na suchý zips.

Ďalšia verzia hrebeňa na rukavice zahŕňa použitie hrubej latexovej domácej rukavice ako základu. Je položený na rovnom povrchu a pomocou horúcej pištole pokrytý radmi lepiacich bodov. Sú rovnomerne umiestnené na vnútornej strane prstov a dlane. Body sú vysoké 3 až 5 mm.

Po ochladení lepidla sa získa rukavica, ktorá má povrch identický s výrobkami z továrne. Vlnená vlna z takejto rukavice sa ľahko zbiera ručne alebo sa opláchne prúdom vody z kohútika. Náklady na tieto remeslá sú veľmi nízke.

Zanechajte Svoj Komentár