DIY preglejka hojdacia stolička pre chlapca

Hojdacia hračka nie je len pre zábavu dieťaťa. Prispieva k rozvoju dobrej koordinácie pohybov a vestibulárneho aparátu. Hojdacie kreslo navyše zabraňuje niektorým chorobám a upokojuje dieťa.

Na predaj existuje veľa hojdacie kreslá vyrobené z rôznych materiálov. Všetky sú vyrobené vo forme koní, slonov alebo kreslených postavičiek. Hojdacie kreslo vo forme motocykla je takmer nemožné nájsť, takže to mnohí oteckovia robia vlastnými rukami. Hlavným materiálom na jeho výrobu je preglejka s hrúbkou najmenej 16 mm. Lepšie je nepoužívať dosky, sú menej odolné a pri vysokom mechanickom zaťažení môžu prasknúť.

Hojdacie kreslo v tvare motocykla pozostáva z mnohých detailov. Na ich efektívnu prípravu potrebujete výkresy s presnými rozmermi. Môžu sa vyvíjať nezávisle alebo si ich možno požičiavať na internetových stránkach.

Pretože mnoho častí hojdacej stoličky má zložité povrchy, najprv vytvárajú vzory z hrubého papiera alebo kartónu. Ich obrysy sa prenesú na preglejku a vyrežú sa elektrickou skladačkou. Hojdacia lyžina a jej stredový rám by mali mať hrúbku najmenej 30 mm, takže časti na ich výrobu sú vyrobené v dvojitom množstve.

Aby sa dieťaťu počas hry neublížilo, všetky povrchy preglejky sa starostlivo ošetria brúsnym papierom alebo elektrickou brúskou. V prítomnosti špeciálneho nástroja sú okraje dielov zaoblené ručnou frézou. Čipy sú plnené tmelom.

V miestach, kde sú prepojené konštrukčné prvky, sú vyvŕtané diery na inštaláciu hmoždiniek, ktoré sa kupujú v obchodoch s nábytkom alebo sú vyrobené z tenkých tyčiniek. Montáž sa vykonáva pomocou tesárskeho lepidla a samorezných skrutiek. Ich hlavy sú zapustené do povrchu preglejky a trú sa tmelom. Časti na najviac zaťažených miestach (bežce, ich priečky a pripojenia k rámu) sú upevnené kovovými skrutkami.

V závislosti od želania majstra je hojdacie kreslo-motocykel zdobené rôznymi spôsobmi, napríklad je pokryté priehľadným lakom, zvýrazňujúcim štruktúru stromu. Niektoré časti motocykla sú ošetrené škvrnami. Ak je hojdacie kreslo natreté pod skutočným motocyklom, na tieto účely sa používa akrylová farba. Väčšiu pevnosť získa transparentný číry lak.

Hojdací stoličkový motocykel môže byť vybavený LED svetlometom, zadným svetlom a hudobným modulom z rozbitej hračky. Na napájanie všetkých elektronických prvkov je do návrhu zabudovaná batéria alebo batérie.

Zanechajte Svoj Komentár