Ako vyrobiť dekoratívny box s dekoráciou z morských mušlí zo sadry

Rakva je pre každú ženu nenahraditeľnou vecou. Môže uchovávať kozmetiku, šperky, výšivky a podobné výrobky. V závislosti od vzhľadu sa krabica môže stať ozdobou interiéru každého štýlu a smeru.

Hotové rakvy sú veľmi drahé, takže sa často vyrábajú vlastnými rukami a získavajú krásny, štýlový a jedinečný produkt. Domáce rakvy sa vyrábajú z rôznych materiálov: drevo, kameň, papier. V našom prípade vám povieme, ako vyrobiť škatuľu sadry a vyzdobiť ju neobvyklými predmetmi.

Ako základ musíte zvoliť kartón alebo plastovú krabicu správnej veľkosti. Ak to urobíte, nebude to fungovať, musíte to urobiť sami. Kartónová krabica sa pri vystavení vode nestane mokrou a nestráca svoj tvar. Spracováva sa niekoľkými spôsobmi. Napríklad prikryte niekoľkými vrstvami PVA lepidla, laku alebo bežnej farby. Na plast sa pôsobí jemným brúsnym papierom, kým sa nevytvorí drsný povrch.

Potom pripravte omietkové obväzy. Ak ich nie je možné kúpiť, obyčajné obväzy sa namočia do sadry. Zabalia lepenkovú škatuľu a vyhladia tenká srsť na jej povrchu. Musíte pracovať veľmi rýchlo, pretože sadra zasahuje za 10-15 minút.

Po zaschnutí sadry sa v prípade potreby nanesie ďalšia vrstva obväzov. Po vysušení sa povrch vyrovná. Za týmto účelom zrieďte hrubý roztok sadry a naneste ho na povrch škatule špachtľou.

Podobným spôsobom sa vyrobí kryt škatule. Ako záves použite pásku so stuhou alebo tenkú výstužnú sieť z plastu. Pred vyrovnávaním povrchov je vsadený do sadrových povrchov. Aby sa sadra nerozpadla, je natretá PVA lepidlom alebo priehľadným akrylovým lakom.

Teraz je na rade vonkajšia výzdoba, ktorú urobíme v morskom štýle, pomocou umývadiel. Pred začatím práce sa škrupiny dôkladne umyjú a vysušia. Potom sú zoradené podľa veľkosti a farby. Ak chcete ozdobu pripevniť k krabici, zoberte tepelnú pištoľ. Najskôr sa prilepia veľké škrupiny a náhodne ich umiestnia na povrch alebo do tvaru geometrického vzoru.

Priestory medzi veľkými škrupinami sú vyplnené malými škrupinami a perličkami z umelých perál. Niekedy sa k takýmto dekorom pridávajú malé kamienky a dekorácie pre akváriá vo forme rýb a hviezd. Hotová kompozícia je potiahnutá vrstvou priehľadného laku z aerosólovej plechovky.

Zanechajte Svoj Komentár