Ako si vyrobiť plášť pomocou vlastných rúk

Bez ohľadu na vzhľad krbu je plášťom tradičný prvok jeho konštrukcie. Je vyrobená z dreva, kameňa alebo kovu. Polica by mala zodpovedať interiéru miestnosti a mala by byť kombinovaná s krbovými materiálmi, takže môže byť ťažké nájsť vhodný produkt na predaj. Police sa spravidla vyrábajú na objednávku alebo vlastnými rukami.

Najbežnejším a cenovo dostupným materiálom pre domácich remeselníkov bolo vždy drevo. Je to práve to, čo sme si vybrali na výrobu plášťa, ktorý ponúkame. Pre nízku hmotnosť a väčšiu estetiku je to dizajn v tvare škatule. Dizajn police je možné prispôsobiť v závislosti od interiéru.

Najprv zmerajte krb. Dve časti sú vyrezané z dosiek s hrúbkou 20 - 25 mm, ktoré budú použité ako horný a spodný panel. Ich dĺžka by mala zodpovedať šírke krbu. Z drevených blokov sú tiež vyrobené štyri prírezy na zostavenie nosného rámu police. Všetky drevené povrchy sú ošetrené brúsnym papierom alebo elektrickou brúskou, čím sa odstránia všetky triesky a hrbole.

V ďalšej fáze je rám zostavený. Okraje tyčí sú rezané pod uhlom 45 stupňov a potom spojené pomocou hmoždiniek a lepidla na drevo. Ak sú k dispozícii vhodné nástroje, vytvorí sa tŕňový spoj.

Ďalej sú z hrubej dosky vyrobené spodné podpery police. Podľa želania kapitána sú ich vonkajšie povrchy polkruhové alebo rovné, čo dáva oporám vzhľad trojuholníka alebo sektora.

Teraz sa pomocou ručnej frézy opracovávajú vonkajšie okraje hornej a dolnej dosky. Pred inštaláciou na rám sú skrutky pripevnené k spodnému panelu. Potom sa dosky namontujú na rám. Na ich upevnenie sa používajú hmoždinky, tesárske lepidlá a skrutky so zápustnou hlavou. Aby sa strom pri priskrutkovaní skrutky neroztrhol, doska je predvŕtaná.

Hotová polica musí byť vyzdobená. Ak je interiér miestnosti vyzdobený v určitom štýle, môže byť povrch stromu štetcom. Je to veľmi ľahké inštaláciou drôteného disku na silnú vŕtačku alebo brúsku. Po spracovaní má povrch formu starnutého dreva.

Na záver je polica napustená olejom, ošetrená škvrnou a pokrytá niekoľkými vrstvami priehľadného laku. Niekedy je jednoducho natretá v správnej farbe. Všetko bude závisieť iba od vzhľadu krbu a od fantázie autora.

Zanechajte Svoj Komentár