Ako šiť pravú koženú tašku na pás

Pásové tašky sú u mnohých ľudí veľmi obľúbené. Umožňujú vám prenášať dokumenty a peňaženku, zatiaľ čo vaše ruky zostávajú voľné. Napriek prítomnosti veľkého množstva takýchto výrobkov vo voľnom predaji je dosť ťažké vybrať si pre seba vhodnú možnosť. V takom prípade si sami vytvoríte pohodlnú a štýlovú tašku na pás.

Existujú tri hlavné typy pásových tašiek - mestské, športové a multifunkčné. Aby ste začali šiť, musíte si zvoliť vhodnú možnosť pre seba. Továrne vyrobené tašky sú vyrobené zo širokej škály tkanín, dermantínu alebo pravej kože. Väčšina z týchto materiálov sa však rýchlo opotrebuje a stráca svoj tvar.

Najlepšie je zvoliť pravú kožu. Je vhodný na šitie všetkých druhov pásových vakov, pretože má vynikajúci vzhľad, pevnosť a odolnosť. Práca s pokožkou však bude vyžadovať určité skúsenosti.

Na začiatok je vzor vyrobený z hrubého papiera alebo kartónu. Je to kruh s priemerom 27 cm, ktorý je nakreslený kompasom. Vyznačte stred, odchyľte sa od neho o 2-3 cm a nakreslite priamku. Menšia časť kruhu tak bude slúžiť ako vzor na prednej strane vaku a väčšia časť na zadnej strane.

Odstupujúc od vrchu vzoru 3-4 cm, nakreslite dve rovnobežné čiary vo vzdialenosti 1-1,5 cm od seba. Nemali by dosiahnuť okraj kruhu 4 až 5 cm, potom je lepenka medzi nimi prerezaná klerikálnym nožom. Táto štrbina bude potrebná na zošívanie na zips.

Preneste obrysy vzorov na pokožku a urobte potrebné detaily. Ak je koža veľmi hrubá, jej okraje v mieste spojenia by sa mali orezať ostrým nožom alebo špeciálnym zariadením. Do otvoru v prednej časti vaku je všitý zips a otvorený. Potom z nesprávnej strany sú všetky časti tašky zošité k sebe a otočené cez otvorený zips.

Pásový pás je upevnený dvoma spôsobmi: sú zošité alebo pripevnené k kovovým krúžkom. V prvom prípade si vezmú kožený pásik alebo hotový opasok. Je prišitá k zadnej časti vaku. Ak je pás príliš hrubý, musíte to urobiť ručne a pomocou ihly vytvorte otvory pre ihlu.

Ďalšou možnosťou je inštalácia kovových krúžkov na bočné okraje vaku. Sú zošité na kožené pútka. Môžete vložiť pás do krúžkov alebo pripevniť tašku k pásu pomocou karabín. V závislosti od farby je taška vhodná nielen pre mužov, ale aj pre ženy.

Zanechajte Svoj Komentár