Ako vyrobiť doštičky a rolety z dreva pre tých, ktorí milujú starožitný štýl

Niektorí milovníci staroveku sa snažia navrhnúť svoje vidiecke domy alebo chaty v príslušnom štýle. Na tento účel sa najčastejšie používajú drevené platne alebo rolety. Okrem estetických vlastností chránia okná pred nadmerným svetlom, nepriaznivým počasím a dokonca aj pred votrelcami. Platbands sa používajú iba na dekoratívne účely, čo domu dodáva určitú osobnosť.

Ak máte zručnosti pre prácu s drevom, môžete si sami vyrobiť okenice a rámy okien pre okná. Všetko, čo potrebujete, je dobrý nástroj a kvalitný materiál. Drevo musí byť vybrané z jemného vlákna s jemnými vláknami a bez uzlov. Brez, osika, lipa alebo smrekovec sú celkom vhodné.

Vyrezávané alebo maľované doštičky sú vyrobené z lepenky s hrúbkou najmenej 30 mm. Je vopred ošetrený bezfarebnými zlúčeninami odpudzujúcimi vodu. Rezanie prírezov sa vykonáva až po starostlivom odmeraní otvoru okna.

Aby boli spoje všetkých častí klypsu atraktívnejšie, sú hrany obrobkov rezané pod uhlom 45 stupňov. Ak sa predpokladá, že existuje vlákno, na polotovary sa použije vzor pomocou kartónových vzorov. Vyrezávané prvky na prírezoch sa vyrábajú pomocou špeciálneho náradia. Vystrihnuté vzory sa dajú ľahšie vyrobiť. Na tento účel používajte jadrové vŕtačky a elektrickú skladačku.

Po vyleštení povrchov sa platňový pás zostaví do jedinej štruktúry a povrch sa dokončí. Farba a typ skladieb sa vyberajú v závislosti od dizajnu fasády domu.

Drevené okenné rolety sa vyrábajú niekoľkými spôsobmi. Doma, najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť jednoduchú štruktúru štítu, ktorá sa skladá z dvoch krídel. Práca sa začína meraním obvodu otvoru okna. Výsledok je rozdelený do dvoch, určujúcich veľkosť každého listu.

Drevo sa vyberá podobne ako materiál používaný pre doštičky. Dosky sú vopred ošetrené antiseptickou a vlhkosťotesnou kompozíciou. Teraz môžete z nich odrezať polotovary. Žalúzie sa vyrábajú na základe rámu alebo vo forme jednoduchého štítu, ktorého dosky sú spojené priečnymi nosníkmi.

Montáž sa vykonáva na stôl alebo iný rovný povrch. Dosky sú poháňané k sebe, spájajú hmoždinky a pripevňujú k priečkam pomocou skrutiek. Hotové polovice uzávierky sú zavesené na pántoch pripevnených k doštičkám. Aby sa žalúzie netleskali vo vetre, sú vybavené príchytkami na pripevnenie k vonkajším stenám domu.

Zanechajte Svoj Komentár