Ako vyrobiť stolový podnos z tvrdých dosiek

Pravdepodobne každá žena v domácnosti má vo svojej kuchyni podnos. Používa sa na raňajky v posteli, slávnostnú večeru alebo iné rodinné udalosti. Okrem praktického účelu sa podnosy často používajú ako krásne a štýlové prvky interiéru bytu. Najmä ak sú vyrobené ručne.

Vytvorenie domácej podložky je celkom jednoduché aj pre začiatočníkov. Tradičným materiálom je drevo. Dá sa ľahko spracovať a nevyžaduje špeciálne nástroje. Na zjednodušenie úlohy môže byť pracovná plocha podnosu vyrobená z drevovláknitej dosky.

Náš podnos bude konštrukcia s vysokými drevenými stranami. Je to veľmi výhodné, pretože pri prenášaní riadu nie je možné spadnúť. Strany tiež chránia pred rozliatím nápojov alebo iných tekutín prenášaných na podnose.

Na výrobu korálikov by sa mali vyberať tenké dosky. Niektorí remeselníci používajú prvky drevených debien. Je lepšie zvoliť drevo s jemnými vláknami a bez uzlov, napríklad breza alebo osika. Pretože podnos bude mať obdĺžnikový tvar, strany by mali byť vyrobené v rôznych dĺžkach v pároch.

Pre pohodlie pri prenášaní podnosu musíte odrezať rukoväte v koncových stenách. Najprv označte stred reiki. Potom sa z nej odmeria 4 až 5 cm v oboch smeroch a nakreslí sa vodorovná čiara. Slúži ako značka pre centrovanie vŕtačky, ktorá vytvára niekoľko dier v koľajnici. Medzery medzi nimi sú vyrezané elektrickou skladačkou. Výsledné sloty sú ošetrené škrabkou alebo veľkým súborom.

V ďalšej fáze sa uskutoční dôkladné brúsenie drevených povrchov. Na tento účel použite jemný brúsny papier alebo brúsku. V prítomnosti ručnej frézy je možné pred brúsením spracovať horné strany strán. To dodá vaničke estetickejší vzhľad.

Perličky sa zostavia do jedinej štruktúry pomocou tesárskeho lepidla a malých klinčekov s malými klobúkami. Rám je potiahnutý olejom, zdobený škvrnami a priehľadným lakom alebo natretý farbou. Hlavná vec je, že dekorácia je kombinovaná s farbou drevotriesky, z ktorej bude potrebné urobiť spodok.

Aby nedošlo k zámene vo veľkosti, rám podložky sa nanesie na dosku z tvrdých dosiek a zaznamenajú sa rozmery obrobku. Potom sa okraje odrezanej časti ošetria jemným brúsnym papierom. V záverečnej fáze je spodná časť pribitá malými klinčekmi na spodnej strane strán.

Zanechajte Svoj Komentár