Ako pliesť slamený klobúk pre dieťa

Prišla jeseň, čo znamená, že nastal čas na vyšívanie. Napríklad zvládnutie techniky tkania zo slamy. Doteraz vlastnili takéto remeslo takmer všetci roľníci, ktorí sami sebe a ich rodinám poskytovali pohodlné a praktické slamené klobúky. Dnes sú tieto klobúky stále populárnejšie.

Najprv musíte materiál pripraviť. Môže sa to urobiť na akomkoľvek poli, na ktorom už bola pokosená úroda pšenice alebo iných obilnín. Zberaná slama sa suší na vzduchu a potom sa zhromažďuje v malých zväzkoch. V tomto stave môže byť slama dlhodobo skladovaná v suchých priestoroch.

Pri príprave materiálu na použitie stonky slamy ich očistia od listov a odrežú sa z nich uzly. Na tkanie je žiaduce triediť slamku rovnakej farby a priemeru. Pripravený materiál by sa nemal skladovať v uzavretých nádobách alebo vreciach. To povedie k hnitiu.

Bezprostredne 30 minút pred začiatkom tkania sa slama namočí do teplej vody, aby poskytla pružnosť. Potom ju vyberú, nechajú vodu odtiecť a okamžite ju použijú.

Najbežnejším spôsobom pletenia klobúku je použitie slamenej stuhy, ktorej okraje sú šité niťami. Prepletajte pásku spojením dvoch alebo štyroch slamiek pomocou pigtail princípu. Procesná technológia sa dá ľahko nájsť na internete. Klobúky vyrobené z užších slamených stužiek vyzerajú atraktívnejšie. Ak chcete pásku vyhladiť, navlhčite ju a vyhlaďte ju žehličkou. Jeden detský klobúk bude potrebovať asi 12 - 15 metrov pásky.

Teraz môžete začať s montážou produktu, ktorý bude pozostávať z dna, tylu a polí. Na vytvorenie vrchu detského klobúka budete potrebovať šálku alebo misku s priemerom 13 - 18 cm. Potom postupne formujte dno s rovnakým priemerom ako je veľkosť disku. Stehy by mali byť umiestnené na vnútornej strane budúceho klobúka.

Potom je páska omotaná okolo formulára, zošitá tylom a formovať pole. Ak ich potrebujete zakriviť, extrémne rady pásov slamy sa trochu pritiahnu. Aby bol klobúk konečný, je navlhčený a žehlený.

Vonku je klobúk určite ozdobený stuhou kontrastnej farby. Jeho okraje sú zviazané krásnym lukom. Môžete k nemu pripevniť určité zloženie textilných kvetov a listov. To všetko musí byť upevnené závitmi. Použitie tepelnej pištole je tu nevhodné, pretože zvyšky lepidla nie je možné odstrániť.

Zanechajte Svoj Komentár