Šijeme ozdobnú kolísku na fotografovanie s novorodencom

V poslednej dobe získavajú popularitu fotografické snímky s novorodencami. Na tieto účely špecializované dielne vyrábajú rôzne rekvizity. Ceny týchto položiek sa však udržiavajú na veľmi vysokej úrovni. Preto ich mnoho matiek uprednostňuje vlastnými rukami.

Na fotografovanie dieťaťa na rôznych miestach často používajú špeciálne prenosné kolísky. Ich hlavným rozdielom oproti bežným výrobkom je veľké množstvo šperkov. Výzdoba na nosenie je viacfarebná látka, stuhy, mašle, kvety alebo hračky.

Pred šitím sa meria výška dieťaťa. Potom nezávisle navrhnú dizajn budúceho produktu alebo sú založené na nápadoch nájdených na internete. Nájdete tu tiež hotové výkresy a vzory materiálu.

Dno kolísky je vyrobené z drevovláknitej dosky. Je potrebné urobiť päť častí. Na ochranu dieťaťa pred chladom sa penová vrstva prilepí na široký podklad. K tomu je lepidlo pripevnené k bokom na všetkých štyroch stranách. Aby ich držali pevne, omotajú rám páskou alebo látkou navlhčenou lepidlom.

Bočné steny kolísky sa kúpajú plsťou alebo syntetickým zimným zložením zloženým do niekoľkých vrstiev. Materiál je pripevnený k lepidlu alebo stavebnej zošívačke. Je dôležité zabezpečiť, aby okraje svoriek nevyčnievali a neboli dobre ohnuté. V opačnom prípade môže dôjsť k zraneniu dieťaťa.

Teraz urobte rukoväte na prenášanie kolísky. Musia mať dobrú pevnosť, takže za ich úlohu by sa mal brať nylonový kábel. Na ozdobenie pier z hrubej tkaniny sa šijú špeciálne poťahy. V nich sú umiestnené šnúry a okraje sú zošité. Rukoväte sú zošité trvalými niťami na spodok kolísky. Na prepichnutie drevovláknitej dosky použite šr.

V ďalšej fáze je rám kolísky opláštený tkaninou. Na tento účel zvoľte materiály ľubovoľnej farby a štruktúry. Všetko bude závisieť iba od myšlienkového letu autora. Tkanina je pripevnená k povrchu drevovláknitej dosky lepidlom alebo niťou, prepichujúc vlákno s otvormi pre šijaciu ihlu.

V záverečnej fáze postupujú k najdôležitejšej veci - zdobeniu kolísky. Z vnútornej strany je výrobok opláštený hodvábom alebo saténom a ukladá tam matrac a vankúš z rovnakého materiálu. Ako prikrývku používajte svetlo priehľadné tkanivo, ako je organza.

Vonkajšie povrchy kolísky sú zdobené farebnými stuhami, mašličkami, širokým lemom alebo čipkou. Pripevňujú sa k plášťu látky pomocou nití. To umožňuje výmenu jednotlivých dekoratívnych prvkov za kolísku. Bez toho, aby sa zmenili základy, získajú pre každú novú reláciu fotografií jedinečný produkt.

Zanechajte Svoj Komentár