Biliardový stôl na dosah ruky

Hranie biliardu je veľmi populárny spôsob relaxácie. Umožňuje vám relaxovať po náročnom pracovnom dni alebo sa baviť v spoločnosti priateľov. Preto veľa ľudí sníva o tom, že sa stanú majiteľmi biliardového stola. Takéto výrobky však majú veľmi vysokú cenu, a preto sú pre hromadného kupujúceho neprístupné.

Ak chcete takmer ušetriť a získať požadovanú vec, môžete si urobiť biliardový stôl vlastnými rukami. Táto práca je zložitá a vyžaduje si určité úsilie, ale nakoniec vám umožňuje získať produkt prispôsobený konkrétnej miestnosti.

Najprv vyberte umiestnenie tabuľky v miestnosti. Majte na pamäti dostupnosť priestoru pre voľný pohyb a hojdanie hráčov. Výrobok by mal mať pomer 1: 2, takže jeho veľkosť pre domáce použitie je často 1x2 m. Optimálna výška pre osobu akejkoľvek výšky je 80 - 85 cm. V prípade potreby sa tieto veľkosti upravia.

Výkresy sa ľahšie dajú nájsť na internete ako strácať čas vlastným vývojom. Najmä s ohľadom na to, že všetky biliardové stoly majú jeden dizajn. Výrobným materiálom budú drevené tvárnice, hrubá preglejka alebo drevotrieska.

Aby bol stôl stabilný a odolný, jeho podrobnosti musia byť vyhotovené veľmi starostlivo, pričom musia byť dodržané všetky rozmery až do milimetra. V prvej fáze sa z tyčí odrežú obrobky požadovanej dĺžky. Na plochej podlahe je z nich zostavený rám stola, ktorý tvorí mriežku na pripevnenie dosiek. Časti sú pripevnené samoreznými skrutkami, kovovými rohmi a tesárskym lepidlom.

Ďalej je preglejka vyrobená z preglejky alebo drevotriesky. Jeho vlastnosti sú polkruhové výrezy na inštaláciu vreciek. Musia sa vypočítať vopred, v závislosti od priemeru zakúpených gúľ. Pultová doska je pripevnená k rámu pomocou samorezných skrutiek so zapustenou hlavou alebo ich otočením zdola.

Boky stola sú vyrobené z drevených blokov a upevnené po obvode. Profesionálne stoly sú vybavené gumovými vankúšikmi, aby sa zabránilo ich odrážaniu. Možno ich zakúpiť v obchode alebo použiť gumovú hadicu s hrubou stenou s priemerom 20 - 25 mm vystuženú kapronovými závitmi.

V ďalšej fáze je stôl zakrytý tkaninou, ktorá je upevnená lepidlom v aerosólovom obale. Okraje látky sú pripevnené zošívačkou. Teraz môžete na ne nainštalovať vrecká a siete. Na záver je exponované drevo ošetrené moridlom a pokryté niekoľkými vrstvami číreho laku.

Zanechajte Svoj Komentár