Ako vyrobiť matrac horší ako ortopedický

Ak chcete získať podporu energie na ďalší deň, musíte dobre spať. To umožní pohodlnú posteľ s kvalitným matracom. Podobné výrobky s rôznymi vlastnosťami spotrebiteľa sa predávajú vo všetkých obchodoch s nábytkom. Ich získanie však nie je vždy opodstatnené.

Po zakúpení novej postele si ľudia často uvedomia, že spanie na nej neprináša potešenie. Je škoda vyhodiť úplne nový a drahý matrac, báseň ho musí vylepšiť. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť.

Najjednoduchší spôsob, ako prerobiť matrac, je vymeniť výplň. Väčšina matracov je vyrobená na báze penovej gumy alebo polyuretánovej peny. Penové matrace sú veľmi mäkké a pod vplyvom hmotnosti ľudského tela môžu rýchlo stratiť tvar. V tomto prípade sa náplň matraca zmení na polyuretánovú penu.

Takéto plnivo má veľkú tuhosť a nestráca tvar ani pri dlhodobom používaní. Polyuretánová pena ovplyvňuje telesnú váhu tela a prispieva k pohodlnému spánku. Pri výbere správneho materiálu je potrebné zamerať sa na označenie, ktoré závisí od stupňa jeho tuhosti.

Pri výmene plniva sa tiež zbavia starého prípadu. Listy z polyuretánovej peny sú umiestnené na drevenom alebo pružinovom ráme a sú na nich pokryté hustou textíliou. Vonku sa na matrac položí nový poťah, ktorý je zošitý podľa zmenených rozmerov.

Ak chcete ušetriť peniaze, môžete starú matrac prerobiť na ortopedický výrobok pomocou niekoľkých vrstiev peny. Odstráňte kryt a balenie. Pružinová základňa je pokrytá vrstvou hustej látky, napríklad juty, kokosu alebo plachty.

Na vrch položte niekoľko vrstiev penovej gumy a každú z nich položte hustou tkaninou. Táto metóda významne zvýši tuhosť matraca. Matrac potiahnutý novým poťahom má ortopedické vlastnosti, ale netrvá dlho kvôli rýchlej deformácii penovej gumy.

Pre milovníkov mäkkých postelí môžete matiť matrac z niekoľkých vankúšov. Táto metóda je pomerne rýchla a môže výrazne ušetriť rozpočet. Vankúšový vankúš sa dá použiť nielen na posteľ, ale aj na podlahu.

Niekoľko vankúšov je usporiadaných v rade, čím sa dosiahne požadovaná dĺžka a šírka budúceho produktu. Z hustého materiálu je šitý druh poťahu na matrac, ktorý v ňom obsahuje bunky, ktoré zodpovedajú veľkosti vankúšov. Sú namontované na určených miestach a kryt je zošitý. Matrac je pripravený.

Zanechajte Svoj Komentár