Ako vyrobiť skladací prebaľovací pult zo starého nábytkového panelu

Vzhľad v rodine dieťaťa, okrem radosti, prináša množstvo starostí. Dieťa potrebuje veľa vecí, vrátane špeciálneho prebaľovacieho stola, na ktoré mnohí rodičia zabudli pri kúpe. Do obchodu sa však neponáhľajte, pretože takýto nábytok je možné vyrobiť vlastnými rukami.

Ako materiál na výrobu prebaľovacieho stola je celkom vhodná nábytková doska alebo hrubá preglejka. Prostredníctvom jednoduchých manipulácií sa z nich stáva moderný a funkčný subjekt, ktorý sa prakticky nelíši v kvalite od továrne.

Existuje niekoľko druhov prebaľovacích stolov, z ktorých by som chcel zdôrazniť skladací dizajn. Takýto nábytok vyzerá veľmi esteticky a zaberá veľmi málo miesta, čo je veľmi dôležité pre malé byty. Skladací stôl má rovnako ako iné výrobky mäkký povrch a je vybavený bezpečnostnými stranami.

Pred začatím práce si musíte vybrať miesto v miestnosti so spoľahlivou stenou, ktorá unesie celú hmotnosť konštrukcie a dieťaťa. Upevnenie stola k priečkam sadrokartónu je prísne zakázané. Dizajn a výkresy tabuľky sú vyvíjané nezávisle alebo kopírované na internetových stránkach. Vertikálny rám je navyše vybavený rôznymi skrinkami alebo policami na uloženie rôznych malých predmetov.

Konštrukcia je obdĺžnikový rám vertikálne pripevnený k stene. Je vybavená niekoľkými policami a skladacím stolom. Detaily rámu sú vyrezané z vopred označeného nábytkového panelu. Sekcie sa okamžite obrúsia brúsnym papierom alebo písacím strojom. Koncové okraje smerujúce k prednej strane produktu sa prekrývajú okrajovou páskou.

Montáž sa vykonáva na nábytkové hmoždinky, kovové rohy a samorezné skrutky. Zadná stena rámu je vyrobená z laminovanej preglejky alebo drevovláknitej dosky, ktorá je pribitá malými klinčekmi.

Závesná doska by mala byť vybavená ochrannými stranami. Aby boli v zloženej polohe dobre priliehajúce k rámu, musia byť boky pripevnené k bočným povrchom pracovnej dosky. Klavírové pánty alebo nábytkové pánty sú inštalované pod stolom. Pre ľahšie otváranie je vybavená rukoväťou a plynovými zarážkami.

Konštrukcia je namontovaná na nábytkových závesných systémoch. Na tento účel sa do betónovej steny inštalujú plastové hmoždinky a skrutky. V domoch s drevenými stenami môžete robiť bežné skrutky. Je dôležité iba to, aby upevňovacie prvky boli spoľahlivé a vydržali stanovenú hmotnosť.

Zanechajte Svoj Komentár