Knižnica Tetris vyrobená zo zvyškov preglejky a starého nábytku

Knižnica vyrobená v štýle populárnej hry Tetris sa stane ozdobou každého domu. Môže byť nainštalovaný v obývacej izbe, pracovni alebo detskej izbe. Nájsť taký nábytok na predaj je veľmi ťažké, takže je lepšie si ho vyrobiť sami.

Materiály pre domácu kreativitu sa tradične stávajú hustou preglejkou alebo časti zo starého nábytku. Nevyžadujú znalosti zložitých výrobných techník a sú spracovávané pomocou konvenčných nástrojov dostupných v každom byte.

Najprv zistite presné miesto inštalácie budúcej skrinky. Potom urobia všetky potrebné veľkosti. Malo by sa pamätať na to, že nábytok by nemal zaplňovať miestnosť.

Skriňa na báze Tetris sa bude skladať z niekoľkých častí. Ich geometrický tvar by mal zodpovedať číslam použitým v ňom. Z tohto dôvodu vytvárajú najjednoduchší výkres, na ktorom je určené miesto pripojenia každého prvku a jeho presné rozmery. Nie je zakázané používať nápady z internetu.

Práce sa začínajú rezaním preglejky alebo častí zo starého nábytku. Ak chcete okraje zárezov vyrovnať, použite ručnú kruhovú alebo pokosovú pílu. Elektrická skladačka nie je na tieto účely vhodná. Hotové časti sú starostlivo ošetrené brúsnym papierom alebo brúskou, čím sa úplne odstránia všetky triesky a otrepy.

V ďalšej fáze sa zmontujú jednotlivé moduly. Na zaistenie pevnosti konštrukcie sa používajú nábytkové hmoždinky a lepidlo na drevo. Pred vyschnutím sa diely stiahnu pomocou svoriek. Každý modul je potom vybavený zadnou stenou z preglejky alebo drevovláknitej dosky. Zadnú stenu skrinky je možné po pripojení všetkých jej modulov zjednotiť.

Hotové moduly sú zostavené v jednom prevedení, utiahnuté samoreznými skrutkami alebo zlepené. Na konci zostavy sa všetky povrchy skrinky opäť brúsia, čím sa odstránia zvyšky lepidla a vyhladia sa nerovnosti v spojoch častí.

Teraz musí byť produkt natretý. Ak počas montáže časti dostali viditeľné čipy, musia byť tmel. Povrch, ktorý bol potom očistený, je pokrytý niekoľkými vrstvami základného náteru. V opačnom prípade bude farba vsiaknuť do dreva a skriňa bude špinavá.

Po úplnom zaschnutí základného náteru sa všetky povrchy natierajú viacfarebnými farbami. Na dosiahnutie rovnomernej vrstvy použite striekaciu pištoľ alebo valec. V závislosti od predstavivosti autora je možné bočné steny skrinky ozdobiť kresbami alebo ozdobiť technikou decoupage.

Zanechajte Svoj Komentár