DIY vnútorné zrkadlo

Aby sa vytvoril štýlový a jedinečný interiér kúpeľne, mnoho dizajnérov sa uchýli k inštalácii zrkadiel s vnútorným osvetlením. Toto zrkadlo má okrem estetických vlastností aj vysoké praktické vlastnosti. Podsvietenie zvyšuje hlavné osvetlenie miestnosti a zlepšuje viditeľnosť počas hygienických procedúr.

Aby ste nemuseli minúť veľké sumy na nákup zrkadiel vyrobených vo výrobe, môžete to urobiť sami. Na to potrebujete zrkadlo, LED pásik, napájací zdroj a niekoľko jednoduchých nástrojov, ktoré má každý majiteľ. Typ pásky by sa mal zvoliť s ohľadom na prevádzkové podmienky, to znamená, že by mal mať dobrú ochranu pred vlhkosťou a mal by mať malú silu, aby neoslnil majiteľov.

Najkrajšie zrkadlá sa javia ako svetlo s jednoduchým tvarom. Výrobky s komplexnými povrchmi nie sú vhodné do každého interiéru. Pre vlastnú výrobu si vyberajú krabicové konštrukčné varianty, ktoré sú pripevnené k stene pomocou bežných skrutiek.

Vo vnútri boxov sú umiestnené pásy LED, ktoré sú umiestnené priamo na zadnej strane skleneného zrkadla. Táto technika poskytuje mäkké podsvietenie, ktoré nie je oslepujúce a nedráždi oči.

Práca začína vývojom najjednoduchšieho výkresu, ktorý ukazuje rozmery všetkých častí potrebných na výrobu. Vypočítajú sa v závislosti od rozmerov zrkadla. Dizajn je rám zostavený z hliníkových rohov alebo rúr. Ich hrany sú rezané pod uhlom 45 stupňov a potom sú spojené skrutkami a doskami.

Na vrchu rámu sú vytvorené otvory na zavesenie konštrukcie na stenu alebo sú k nej priskrutkované konzoly nábytku. Podľa priania majstra je možné LED pásik inštalovať nie na zadnú plochu zrkadla v špeciálnych skriniach. Pripevňujú sa k vnútorným povrchom zrkadlového rámu.

Na zostavenie konštrukcie položte rám na rovný stôl a jeho predný povrch prilepte lepidlom. Zrkadlo je na ňom upevnené, pričom je presne nasmerované do stredu rámu a zabezpečuje jeho rovnomerné umiestnenie pozdĺž okrajov.

Po vytvrdnutí lepidla sa rám prevráti, nainštaluje sa do neho páska a zdroj energie, všetko sa upevní obojstrannou páskou. Páska je pripojená vodičmi k napájaciemu zdroju. Aby sa zabezpečila bezpečnosť konštrukcie v podmienkach vysokej vlhkosti, je lepšie vybaviť zrkadlo vlastným napájacím káblom a spínačom. V prípade potreby je možné zrkadlo ľahko vypnúť.

Zanechajte Svoj Komentár