Čo urobiť šachovnicu a postavy

Šach bol vždy a je najobľúbenejšou intelektuálnou hrou. Dosky a figúrky na to sú vyrobené z rôznych materiálov - drevo, slonová kosť, plast a dokonca aj zlato. Vďaka tomu sa šach pre niektorých stáva dekoráciou interiéru alebo luxusným predmetom. Unikátny produkt môžete získať doma tým, že si budete robiť figúrky vlastnými rukami.

Ak neexistujú drevospracujúce stroje a profesionálne vybavenie, šachy sú vyrobené z preglejky. Prvé práce na doske. Rezá sa z preglejkovej dosky s hrúbkou 10 až 16 mm. Rozmery dosiek sú 40x40 cm.

Obrobok je starostlivo ošetrený jemným brúsnym papierom alebo brúskou. Potom sa jeho povrch nakreslí na 64 rovnakých štvorcov, nezabudne sa nechať na okrajoch poľa široký 1-2 cm, polovica buniek je zafarbená alebo natretá čiernou farbou. Horná časť dosky je pokrytá niekoľkými vrstvami priehľadného laku, čo zaisťuje dočasné vyschnutie každej z nich.

V prípade potreby môžete vyrobiť skladaciu dosku. Na tento účel je preglejka hrubá 3 až 5 mm a vyrábajú sa dve časti, každá s rozmermi 40 x 20 cm. Zospodu, po obvode každého preglejkového polotovaru, sú tenké prúžky zlepené alebo pribité klinčekmi. Potom sú obe polovice dosky spojené klavírnymi slučkami. Šírka koľajníc je zvolená tak, aby pri skladaní šachovnice boli všetky postavy umiestnené v jej dutine.

Ďalším krokom je výroba šachových figúrok. Budú potrebovať preglejku bez uzlov, hrúbku 3-5 mm. Náčrtky figúr sú vybrané na internete alebo sú vynájdené sami. Obrysy sa prenášajú na preglejku pomocou uhlíkového papiera alebo kartónovej šablóny. Každá postava musí mať na spodku výstupok v tvare písmena T. S tým sa šach pripojí k základni.

Hrnčeky preglejky rezané jadrovou vŕtačkou budú slúžiť ako stojany pre figúrky. V každom hrnku musíte urobiť drážku na inštaláciu figúr. Po výrobe a vyleštení všetkých potrebných častí pokračujte v ich montáži.

Výstupok každého obrázku je namazaný tesárskym alebo epoxidovým lepidlom a potom vložený do kruhovej základne. Po vytvrdnutí lepidla sa spodná časť obrázku opäť opracuje malým pilníkom a brúsnym papierom, z ktorého sa odstráni prebytočné lepidlo. Všetko, čo musíte urobiť 32 kusov.

Polovica figúrok je natretá tmavou farbou alebo škvrnou v tóne k bunkám šachovnice. Vrchná strana je pokrytá niekoľkými vrstvami priehľadného laku. Rovnaká operácia sa vykonáva s obrázkami svetla.

Pozrite si video: REFLEX - Tomáš vyrába aj 70-kilové obrazy (December 2019).

Zanechajte Svoj Komentár