Domáca cestovná taška na šperky a iné drobnosti

Pre pohodlné uskladnenie alebo prepravu malých predmetov bol vynájdený špeciálny prístroj - cestovná taška. Je to krabica alebo kabelka, v ktorej má každá položka vlastnú bunku. Cestovné tašky sa často používajú na ukladanie toaletných potrieb alebo kozmetiky.

Na vytvorenie jedinečnej cestovnej tašky vlastnými rukami budete potrebovať kúsok hustej látky alebo plsti. Na podbíjanie je tiež potrebné brať oplet, pásku, elastický a špeciálny materiál. Najprv musíte rozhodnúť o zozname položiek, ktoré budú uložené v cestovnej taške. V súlade s tým je z tejto lepenky vyrobený obdĺžnikový vzor. Pre väčšiu estetiku sú jeho okraje zaoblené. Aby mali rovnaký obvod, použite kompas, pohár alebo iný zaoblený predmet.

Ďalej pripravte látku na prácu. Na tento účel sa na ňu aplikuje výstelkový materiál, napríklad netkaný, z nesprávnej strany. Pripevňuje sa k tkanine pomocou mierne zahriateho železa. Zároveň nemôže byť tkanina vyhladená alebo napnutá. Netkaná textília sa jednoducho pritlačí žehličkou na celý povrch textílie. Výsledkom je odolný materiál vhodný na výrobu cestovnej tašky.

Teraz je textília obrátená hore nohami, na ňu sa nanesie vzor a krúží sa kriedou. Podľa získaných obrysov sú dve rovnaké časti rezané ostrými nožnicami. Príspevky na švy nie sú potrebné. Obe časti sú zošité jednou stranou a lemované stuhou kontrastnej farby.

Na vnútornej strane cestovnej tašky odmerajte niekoľko centimetrov od okrajov a nakreslite dva rovnobežné pásy kriedy. Na toto miesto sa zošívajú dva prúžky z úpletu alebo elastického materiálu, ktoré ich poskladajú do záhybov. Slúžia ako bunky na ukladanie bublín s kozmetikou, lakom na nechty alebo hrebeňom. Po zložení cestovnej tašky na polovicu je zviazaná krásnym copom.

Ďalšia verzia cestovnej tašky je všitá z tenkej plsti. Je to obdĺžniková kabelka so zipsom. Najskôr sa podľa vopred vyrobeného vzoru vystrihnú potrebné detaily z plsti. Vhodný vzor nájdete na internete.

Potom je z vnútornej strany prišitý zips na bočné prvky cestovnej tašky. V ďalšom kroku sa všetky prvky spoja. Výsledná kabelka je otočená na prednej strane. Na ozdobenie cestovnej tašky použite aplikáciu alebo výšivku. Zámok na zips je ozdobený kefou vyrobenou z kúskov plsti.

Zanechajte Svoj Komentár