Ako si vyrobiť očká na záclony vlastnými rukami

Mnoho moderných žien v domácnosti používa elegantné záclony na priechodkách. Tento výraz sa týka špeciálnych prvkov z kovu, plastu alebo dreva, ktoré slúžia na spevnenie okrajov látky. Cringle je kruhový kruh alebo akýkoľvek iný tvar, do ktorého sú závesy, šnúry alebo šnúry navlečené závesy. Popri funkčnej hodnote slúžia očká často aj ako ozdoba.

Ready-made viečka sú k dispozícii na predaj, a môžete si ich nainštalovať sami. Bude si to vyžadovať iba trpezlivosť a trochu času. Najskôr sa k hornému okraju závesov pripevní špeciálna páska. Slúži na posilnenie tkaniva pri inštalácii viečok. Pásik môže byť zošitý alebo žehlený horúcim železom a roztavený na ňom vrstva roztaveného lepidla.

Ďalším krokom je označenie textílie na inštaláciu viečok. V závislosti od priemeru očnice a jej šírky niekoľko centimetrov ustupuje od okrajov záclon. Na týchto miestach sú vyznačené body, ktoré budú stredmi otvorov. Potom každých 15-20 cm označte miesto inštalácie zvyšných krúžkov. Aby bola záclona správne umiestnená na záclone a mala elegantný vzhľad, musíte urobiť rovnaký počet otvorov.

Použitím jednej z priechodiek ako šablóny sa vnútorný kruh natiahne okolo látky. Môžete pracovať so značkou alebo pastelkou. Otvory sú rezané ostrými nožnicami na manikúru a snažia sa nechať okraje látky rovné.

Kovové priechodky sa inštalujú na stôl alebo iný rovný povrch. Najskôr je nainštalovaný krúžok s rukávom. Puk je položený na neho. Pomocou malého kladiva sa na povrch rukávu aplikujú ľahké úrazy, ktoré ohýbajú jeho hrany na podložku. Táto operácia sa vykonáva po celom obvode očnice.

Aby sa okraje vyrovnali, po spracovaní kladivom sa vnútorné okraje očka pritiahnu k sebe pomocou skrutky s dvoma podložkami vhodnej veľkosti. Pri presnej práci bude každý krúžok trvať asi 5 minút.

V dielňach sa na takúto prácu používajú špeciálne zariadenia, ale pri jednorazovej inštalácii očiek nie je ekonomicky opodstatnené kúpiť si špeciálny nástroj. Ak je to možné, na rozhýbanie okrajov rukávu si môžete vyrobiť špeciálny tŕň, ktorý ho otočí na vnútorný priemer krúžku z dreva alebo kovu.

Na inštaláciu viečok z plastu nie sú potrebné nástroje. Ich vnútorné puzdro je vybavené zámkami, na ktorých je podložka zaistená, a to len s malými fyzickými námahami.

Zanechajte Svoj Komentár