Domáce sviečky zo sadry zdobené ručne maľovanými

Omietka je veľmi vhodný materiál na výrobu rôznych ručne vyrábaných gizmos. Z nej sa získajú neobvyklé a jedinečné predmety, pomocou ktorých môžete ozdobiť interiér ktorejkoľvek miestnosti alebo ich prezentovať ako darček. Jedným z typov takýchto remesiel sú svietniky.

Povieme vám, ako vyrobiť niekoľko možností pre držiaky sviečok. Prvým z nich je rozbitý svietnik. Na to potrebujete suchú sadrovú alebo sadrovú bandáž, balóniky a akrylové farby.

Tvar svietnika je guľa. Nafukuje sa na požadovanú veľkosť a potom sa namočia obväzy. Ak nie sú k dispozícii žiadne hotové obväzy, urobí sa prášková sadra a obyčajný obväz rozrezaný na malé kúsky.

Sadrové obväzy sa nanášajú na loptu a ich okraje sa dobre vyhladzujú, pričom sa pevne pritláčajú na loptu. Je potrebné pokryť obväzmi 2/3 jeho povrchu. Musíte pracovať veľmi rýchlo, pretože sadra okamžite tuhne. Vrchné obväzy sú potiahnuté vrstvou hrubej sadry a guľa je ponechaná uschnúť.

Po čakaní na úplné vytvrdnutie sadry sa guľa spustí a odstráni. Potom je vnútorný povrch výsledného vajíčka natretý akrylovými farbami v akýchkoľvek farbách, ktoré sa vám páčia. Na vnútornom okraji svietnika je lepšie vytvoriť okraj so zlatou alebo striebornou farbou. Plameň sviečky sa z nej krásne odrazí. Sviečka je pripravená.

Jednoduché plastové valcové sviečky môžete rýchlo získať pomocou plastových kávových pohárov. Sú úplne vyplnené hustou sadrovou zmesou. V okamihu, keď sadra začne tvrdnúť, sa do hliníkovej skrinky vtlačí do povrchu odliatku sviečka a okamžite sa odstráni. Aby sa zabránilo prilepeniu sadry k hliníku, spodná časť sviečky je namazaná vazelínou.

Po zaschnutí sadry sa forma odstráni a získa sa hotový produkt, ktorý je natretý akrylom. Rovnakým princípom môžete získať svietnik ľubovoľnej konfigurácie. Stačí na to nalepiť kartón alebo hrubú papierovú formu. Aby boli okraje sviečky hladké a sadra sa nelepí na steny formy, namažte jej celý vnútorný povrch vazelínou.

Veľmi nezvyčajné omietkové sviečky vo forme vankúša sa dajú získať pomocou obyčajného malého plastového vrecka ako formy. Roztok sadry sa naleje do 2/3 objemu a okraj sa uzavrie páskou.

Po položení obalu s omietkou na stôl sa v jeho strede vytvorí miesto na inštaláciu sviečok. Na tento účel sa sadra mierne lisuje hliníkovou šálkou sviečky. Po zaschnutí sadry a odstránení obalu sa svietnik podobá na vankúš. Jeho povrch je zdobený maľbou pomocou rovnakých akrylových farieb.

Zanechajte Svoj Komentár