Ako vyrobiť darčekové nádoby na čaj a kávu

Káva alebo čaj boli vždy skvelým a lacným darčekom. Patria do kategórie potrebných vecí, ktoré budú z akéhokoľvek dôvodu šťastné. Poskytnutie takéhoto daru v bežných obaloch je však banálne a neestetické. Je lepšie prísť s niečím originálnym.

Aby ste si mohli dať darček na čaj alebo kávu, budete potrebovať pravidelnú sklenenú nádobu, v ktorej sa nápoje predávajú v obchode. Môžete si kúpiť sklenené nádoby s vekom na skladovanie sypkých produktov v kuchyni.

Zdobiace plechovky sa vyrobia technikou decoupage. V prvej verzii sa plechovka používa na skladovanie sypkých výrobkov. Jeho povrch je zbavený mastnoty, hornú tretinu nalepte maskovacou páskou. Neuzavreté sklo je natreté bielou akrylovou farbou a nanáša sa na povrch penovou špongiou. Plechovka sa nechá, kým sa farba úplne nevysuší.

Potom sa z papiera alebo servítky odreže farebný vzor na oddeľovanie. Pohár so základným náterom je pokrytý druhou vrstvou akrylovej farby akejkoľvek farby, ktorú mal pán rád.

Vrstva lepidla PVA sa nanáša na vysušenú vrstvu farby štetcom a na ňu sa umiestni vopred pripravený nákres. Vrchná vrstva sa tiež ošetrí lepidlom a nechá sa uschnúť. Medzitým je sklenené veko natreté. Práca sa vykonáva podľa technológie podobnej banke.

Po úplnom zaschnutí lepidla a farby sa z plechovky a veka odstráni maskovacia páska a škvrny. Teraz môžete do nádoby naliať čaj alebo kávu a prezentovať ich ako darček.

Ďalšou možnosťou decoupage je zdobenie sklenenej nádoby na kávu z výroby. Najprv vyberte akýkoľvek vzor. Pripája sa k lepidlu PVA tak, že predná strana je vo vnútri plechovky. Na zviditeľnenie obrázka po zafarbení sklenených povrchov by sa malo na opačnej stene plechovky vytvoriť okno. Ak to chcete urobiť, jednoducho ich vložte pomocou maskovacej pásky.

Nádoba je odmastená a potiahnutá zlatou, striebornou alebo bronzovou akrylovou farbou. Urobte to penovou špongiou. Po zaschnutí farby sa páska odstráni. Potom odoberú farebný lesklý list zo starého časopisu a roztrhnú ho na malé kúsky. Prekrývajú celý lakovaný povrch plechovky.

Po zaschnutí lepidla sa vyrobí vatový tampón a navlhčí sa prostriedkom na odstránenie nechtov alebo acetónom. Kusy hárku sa utierajú tampónom, až kým sa z nich neodstráni farebná vrstva. Na konci práce sa nádoba husto prikryje lepidlom PVA a nechá sa vyschnúť. Darčeková kanvica je pripravená.

Zanechajte Svoj Komentár