Ako šiť mäkký Bizi loptu pre vývoj dieťaťa vlastnými rukami

Mäkké gule alebo inými slovami fyzické gule sú najjednoduchšie hračky pre deti do troch rokov. Rozvíjajú jemné motorické zručnosti dieťaťa, vnímanie farieb a koordináciu pohybov. Bizi-gule nemajú vždy zaoblený tvar, niekedy ich nútia vyzerať ako zvieratá, mrkva alebo im poskytujú zložitejšiu konfiguráciu.

Vytvorenie vývojovej lopty vlastnými rukami je veľmi jednoduché. Na to budete potrebovať iba kúsky farebnej látky a základné zručnosti pri šití. Vyvíjajte dizajn hračiek samostatne alebo použite množstvo nápadov z internetu.

Jednou z možností je guľa z dvanástich päťuholníkov, každá s veľkosťou 6 cm. Ak chcete, aby detaily boli hladké, musíte najprv vytvoriť vzor. Obrázok je vytlačený na tlačiarni a nalepený na hrubú lepenku. Tkanina by sa mala pred krájaním žehliť.

Na pripevnenie lopty k postieľke alebo inde je zo tkaniny našitá suchá zips. V expandovanej podobe má polotovar rozmery 40 x 8 cm, látka je poskladaná na polovicu a zošitá pozdĺž hrán. Potom je na pásku prišitý suchý zips.

V ďalšej fáze sa škrupina lopty prešíva. Najprv zozbierajte jeho dve polovice a správne umiestnite ich jednotlivé prvky na stôl. Jeden päťuholník sa nachádza v strede a ďalších päť po jeho okrajoch. Potom sú priľahlé okraje častí zošité k sebe. Týmto spôsobom sa získajú dve úplne identické časti lopty.

Teraz sú obidve polovice zložené a zošité, takže zostávajú medzery dvoch stien päťuholníka. Cez ňu sa výsledná škrupina gule otočí na prednú stranu, ktorá vo vnútri skrýva švy. Ďalej je v medzere umiestnené balenie kúskov látky, bavlny alebo sinteponu. Zvyšná diera je zošitá slepým stehom. Jeden okraj pásky so suchým zipsom je prišitý k lopte a hračka je pripravená na použitie.

Ďalšia verzia bi-gule je šitá z oválnych chlopní po 6 cm. Budú potrebovať 36 kusov. Oválne okvetné lístky sú vystrihnuté z mäkkej tkaniny dvoch farieb pomocou kartónu.

Kvety sú okvetné lístky usporiadané do troch častí a ohýbajú sa na polovicu. Potom sa aplikujú v zákrutách k sebe a prešívajú a zanechávajú malú dieru na vypchávanie. Výsledné jednotlivé prvky sú otočené na prednej strane a plnené bavlnenou alebo syntetickou zimnou látkou. Otvory, ktoré sa stanú zbytočnými, sú zošité skrytými švami. Na záver sú všetky podrobnosti spojené do jedného celku.

Zanechajte Svoj Komentár