Ako vyrobiť ľahké japonské domáce panely

Japonské záclony-panely sú ploché látky alebo textilné bambusové slamky. Sú zavesené na tenkých koľajničkách, od jedného do piatich kusov v rade. Aby záclony nemali záhyby, sú zospodu pripevnené závažia z kovu alebo dreva. Závesy môžete posúvať a pohybovať ručne alebo pomocou špeciálnych mechanizmov.

Okrem tradičného umiestnenia záclonových panelov na okná sa často používajú na vizuálne rozdelenie veľkej miestnosti na funkčné zóny. Japonské panely tiež pokrývajú rôzne výklenky v stenách, vstavaných úložných systémoch alebo prístupe na balkón. Podobné riešenie dáva domu orientálnu chuť a robí ho inteligentným.

Japonské závesy sa spravidla objednávajú podľa individuálnych veľkostí v špecializovaných firmách. Ich zjednodušená verzia však môže byť vyhotovená nezávisle. Malo by sa pamätať iba na to, že sa neodporúča umiestňovať závesy panelov do bytov, kde sú malé deti alebo domáce zvieratá.

Pred začatím práce by ste si mali zvoliť správny materiál. V origináli sú panely vyrobené z ľanu, hodvábu alebo bavlny. Bambus sa tiež používa. Všetky tieto materiály sú prírodné a šetrné k životnému prostrediu, ale pri použití doma sú rýchlo kontaminované. Pre vlastnú výrobu je lepšie brať hustejšie tkaniny, ktoré sa v priebehu času nerozťahujú a nestratia svoj pôvodný tvar.

Pre panely musíte vybrať materiály pokojného prírodného alebo pastelového odtieňa. Kresby na nich by mali znázorňovať kvety, stromy, vtáky alebo dokonca hieroglyfy. Niektorí dizajnéri prelomia tradíciu a uprednostňujú látku tmavomodrú, vínovú alebo čiernu.

Rozmery plátna sa určia zmeraním vzdialenosti od stropu k podlahe v miestnosti. K získanej hodnote, ktorá bude potrebná na vytvorenie váhového vrecka, sa pridá asi 10 cm. Šírka panelu bude 60 - 65 cm, pričom sa zohľadnia prirážky na každej strane.

Tkanina je nastrihaná na požadovanú veľkosť, zo strán lemovaná a opatrne vyhladená žehličkou. Spodná hrana je zastrčená a všitá do vrecka. Mala by zodpovedať šírke vopred zvoleného váhového materiálu z kovového pásu alebo dreveného lata.

Horná časť clony panelu je tiež zastrčená a lemovaná. K tomu sú pripevnené špeciálne závesy, ktoré sú namontované v konvenčnej závesovej tyči pre závesy s niekoľkými vodiacimi prvkami. Predávajú sa v akomkoľvek obchode so stavebným tovarom. Pohyblivé závesy sa budú vykonávať ručne.

Zanechajte Svoj Komentár