Ako previesť starý mezanín na sekretárku v štýle vintage

Takmer v každom byte alebo dome je zachovaný starý sovietsky nábytok. Opravy doma robia mnohí majitelia jednoducho na skládku. Zároveň sa starý nábytok môže zmeniť na štýlové moderné výrobky.

Najdlhšie zachované staré skrine s mezanínmi, ktoré nájdete na balkónoch niektorých apartmánov. Vzhľadom na prítomnosť veľkého množstva plochých panelov je takáto kabinet najľahšie premeniť na funkčného sekretára. Môžete doň vložiť dokumenty alebo ich použiť na ukladanie malých nástrojov alebo vyšívania.

Ak chcete pracovať na prerábaní nábytku, musíte si kúpiť stolárske lepidlo, hmoždinky, kľučky dverí, závesy zásuvky a ďalšie potrebné doplnky. Na dekoráciu vonkajších povrchov budete tiež potrebovať farbu alebo lak.

Práca sa začína úplnou demontážou skrine a meziposchodia. S cieľom nezavádzať podrobnosti sú uvedené osobitne. Všetky povrchy sú starostlivo ošetrené elektrickou brúskou, ktorá z nich úplne odstráni starý náter. Potom zbierajú mezanín, ktorý sa stane spodnou časťou sekretárky. K nej je pripevnená základňa s nohami, vypožičaná zo skrinky.

Teraz prichádza na rad vrcholom sekretárka. Vyrába sa z odrezaných stien šifónu. Každý sekretár je vybavený sklopnou doskou. V našom prípade bude vyrobený z vodorovne umiestneného dverového krídla tej istej skrinky. Jeho šírka určuje výšku celej hornej časti konštrukcie.

Na upevnenie dosiek budú potrebné pánty nábytku zo skrinky a plynové zastávky, ktoré budú hrať úlohu obmedzovačov jazdy. Vnútorná dutina sekretára je vyplnená policami a výklenkami. Spodná časť je rozdelená priečkou a sú v nej nainštalované široké police. Môžu uchovávať veľké nástroje a materiály pre remeslá.

V hornej časti sú rady malých poličiek. Tam môžete dokonca nainštalovať malé zásuvky, ako aj výklenky pre elektrické zásuvky a stolnú lampu.

V záverečnej fáze by mal byť sekretár znovu nafarbený. To dodá nábytku krajší a modernejší vzhľad. Sfarbenie sa vykonáva v závislosti od estetických preferencií. Farby a priehľadný lak pomôžu zdôrazniť štruktúru prírodného dreva. Väčšina starých výrobkov je stále vyrobená z drevotriesky, ktorá je prilepená textúrovaným papierom, takže je lepšie natierať a natierať taký materiál. Šablóny rôznych vzorov môžu byť aplikované na vrchnú časť farby alebo sekretárka môže byť ozdobená mozaikami a ornamentami.

Zanechajte Svoj Komentár