Domáca striekacia pištoľ zo starého kompresora

Airbrush - nevyhnutná vec pre domáceho majstra. Mnoho z nich ho používa na drobné opravy, natieranie stien alebo ťažko prístupných povrchov. Získanie drahej továrne vyrobenej jednotky na občasné použitie nie je ekonomicky realizovateľné. Alternatívne môžete vyrobiť striekaciu pištoľ z improvizovaných materiálov, ktoré nájdete v každej domácnosti.

Z konvenčného guličkového pera sa získa jednoduchá, ale účinná striekacia pištoľ. Okrem toho budete potrebovať plastovú fľašu jogurtu alebo vody, nevyhnutne so širokým hrdlom a objemom 250 - 300 ml, lepiacu pištoľ, ako aj kúsok drevenej tyčinky.

 

Z pera musíte vziať puzdro a prázdnu tyč na písanie. Guľový uzol sa z neho odstráni a premyje sa zo zvyškov pasty. Deje sa to pomocou lekárskeho alkoholu, ktorý sa strieka do tyče pomocou injekčnej striekačky a na chvíľu sa v nej nechá. Potom z tyče 2x2 cm hrubej a 5-7 cm dlhej postavte telo rukoväte. Za týmto účelom je polkruhová drážka vyrobená ostrým nožom pozdĺž nej.

V ďalšej fáze sa do veka plastovej fľaše vyvŕta otvor pre tyč tým, že sa posunie na jednu hranu. Potom sa na viečko prilepí drevený stojan v blízkosti nainštalovanej tyče. Zarovnaním konca tyče a rukoväte v pravom uhle je všetko pripevnené k lepidlu. Striekacia pištoľ je pripravená.

Na prevádzku striekacej pištole budete potrebovať jednotku, ktorá do nej dodáva tlak vzduchu. Môžete prispôsobiť vysávač, automobilový kompresor alebo kompresor zo starej chladničky.

Aby sa zabezpečila stabilita tlaku, je možné iba pri použití pomocnej nádrže pre vzduchový prijímač. Vysávač a automobilový kompresor vytvárajú malý tlak, takže pre nich je vhodná automobilová kamera. Do neho je nalepená druhá vsuvka, ktorá sa pripája k hadici striekacej pištole. Kamera je schopná odolať tlaku nie viac ako 3 Atm.

Kompresor chladničky má vysoký výkon. Prijímač je vyrobený z telesa kovového hasiaceho prístroja s kapacitou 10 - 15 litrov. Najskôr sa vyprázdni a potom sa odstráni ventil. Ak je vnútri puzdra korózia, musí sa vyčistiť, inak sa dostane do farby. Robí sa to chemickým spôsobom tak, že sa puzdro naplní konvertorom hrdze.

V záverečnej fáze zaskrutkujem adaptér do hasiaceho prístroja, bezpečnostného ventilu, nainštalujem tlakomer, pripojím kompresor a hadice. Takýto prijímač je schopný odolať tlaku asi 16 Atm.

Zanechajte Svoj Komentár