Ako vyrobiť originálne odtiene z obyčajných sklenených pohárov

V súčasnej dobe sa autorské ručné výrobky stávajú rozšírenejšími. Pre niektorých je to spôsob, ako ušetriť, ak nie je dostatok peňazí, pre iných je to spôsob sebarealizácie a realizácie ich vlastných nápadov. Skutočnému znalcovi umenia sa vždy nepodarí nájsť vec na predaj, ktorá spĺňa jeho požiadavky, ale ak chcete, môžete si to urobiť sami.

Domáce lampy umožňujú vytvorenie pohodlia vo vašom dome a dodanie skutočnej originality. Sú niekedy vyrobené z veľmi bežných predmetov, napríklad zo sklenených pohárov. Ľahko sa vymaľujú a zdobia, čo vám umožňuje vytvoriť jedinečné svietidlo.

Na výrobu žiarovky budete potrebovať plechovku s naskrutkovaným plechovým vekom. Hlavnou podmienkou pre ňu je schopnosť umiestniť lampu. Je lepšie používať úsporné a bezpečné LED žiarovky. Budete tiež potrebovať elektrickú kazetu, elektrický drôt, lepiacu pištoľ, ako aj jutovú alebo bavlnenú šnúru.

V počiatočnom štádiu je vo veku vyznačený otvor na inštaláciu kazety. Nakreslený kruh je vyvŕtaný a prebytočný kov je rezaný ostrým nožom. Potom sa do nej nainštaluje a upevní kazeta a lampa.

Ďalej ozdobte nádobu. Na tento účel ho položili na stôl a na jednu otáčku obalili šnúrou. Hrany sú pripevnené k nádobe pomocou lepidla. Potom je úplne obalená šnúrou v špirále, nezabudnite ju pravidelne pripevňovať lepidlom na sklo. Horná strana kordu je rezaná pod ostrým uhlom. Do priehradky je vložená lampa a veko je zabalené. Najjednoduchšia a zároveň štýlová lampa je pripravená.

Ďalšia verzia pôvodného tieniaceho tienidla sa získa nanesením mozaikového vzoru na jeho povrch. Na tento účel použite priehľadné lepidlo a malé kúsky skla z viacfarebných fliaš. Nádoba sa dôkladne umyje, suší a potom sa na celý vonkajší povrch prilepí úlomkami. Keď zapnete lampu, lampa sa bude hrať v rôznych farbách.

Milovníci pletenia a výšiviek zdobia povrch pohára čipkovým materiálom alebo pleteným vzorom. Priadza alebo tkanina sa na sklo prilepí pomocou aerosólového lepidla.

Jednoduchým spôsobom sa získa krásny zimný strop. Vonkajší povrch plechovky je dobre namazaný lepidlom a opatrne stočený do hrubej soli. Keď sa k soli pridá suché farbivo, dosiahne sa nezvyčajný účinok. Po zaschnutí lepidla sa soľ z aerosólovej plechovky fixuje vrstvou priehľadného laku.

Zanechajte Svoj Komentár