Ako vyrobiť ozdobnú fontánu zo starej vane a pumpy

Mnoho ľudí si myslí, že výstavba fontány v záhrade alebo na letnej chate si vyžaduje vysoké finančné náklady. Takéto vyhlásenie je pravdivé, ak postavíte monumentálnu štruktúru podľa projektu špeciálne vyvinutého odborníkmi. Súčasne je celkom možné vytvoriť fontánu vlastnými rukami, pričom použijeme improvizované materiály.

Na stavbu fontány je najvhodnejšia stará liatinová alebo akrylová vaňa. Najprv sa vyberie vhodné miesto pre jeho inštaláciu. Malo by byť umiestnené mimo stromov a kríkov, aby padané listy neznečisťovali vodu.

Potom vykopú otvor na inštaláciu vane, ktorý by mal do nej ísť až k okrajom. Na dne jamy sa nachádza odtoková nádrž do kúpeľa. Je vyrobený z kovového sudu alebo veľkej nádrže. V jeho stenách je vyrazených veľa dier a vykopaných do zeme.

V dutine nádrže je nainštalované potrubie, ktoré bude pripojené k vypúšťaciemu otvoru vane. Je pokrytá veľkými kameňmi. Na vypustenie kontaminovanej vody z fontány sa vo vani jednoducho otvorí bežná zátka. Táto konštrukcia bude trvať mnoho rokov bez potreby opravy alebo čistenia.

Po inštalácii kúpeľa do zeme sú jeho okraje pokryté kameňmi, maskované betónovým lemom alebo iným spôsobom zdobené. Ďalej postavte stojan na fontány. V závislosti od myšlienky dizajnu môže prúd vody naraziť do strán alebo stekať. Stojan je vyrobený z kovového alebo plastového potrubia, zdobenia akýmkoľvek možným spôsobom. Aby sa zabezpečilo hladké prúdenie vody spod kameňov, medzi nimi sa umiestni gumová hadica s niekoľkými otvormi.

Na výstavbu fontán sa zvyčajne používa špeciálne čerpadlo vyrobené z továrne. Aby sa ušetrilo na nákupe, veľa z nich používa bežné bytové jednotky ponorného typu. Sú umiestnené do kúpeľa do hĺbky najmenej 40 cm. Na úpravu tlaku vody môžete použiť špeciálne mechanické alebo elektronické zariadenia.

Aby sa zabránilo videniu pumpy, je maskovaná kameňmi. Elektrický kábel je vedený na povrchu zeme alebo v podzemí. V každom prípade musí byť umiestnený v odolnom ochrannom kryte, aby sa zabránilo náhodnému poškodeniu.

Pred spustením čerpadla je zátka vane zatvorená a úplne naplnená vodou. Potom zapnite čerpadlo, ktoré sa tam nachádza. Voda, ktorá prechádza dýzami fontány, sa vypúšťa späť do kúpeľa a proces sa opakuje. Aby fontána trvala dlho, voda sa musí pravidelne vymieňať a steny kúpeľa čistiť čistiacimi prostriedkami.

Zanechajte Svoj Komentár