Ako vyrobiť malú príbornú dosku z preglejky a zásuviek

Prítomnosť v kuchyni formou bufetu vám umožní pohodlne do nej umiestniť veľké množstvo jedál a ďalších potrebných vecí. Nábytkárske závody na výrobu používajú masívne drevo, drevotrieskové dosky alebo MDF. Pre nezávislú výrobu je vhodná preglejka s hrúbkou najmenej 16 mm. Má dostatočnú pevnosť a šetrnosť k životnému prostrediu as primeranou povrchovou úpravou ľahko odolá vysokej vlhkosti.

Najprv musíte zmerať miesto, kde plánujete nainštalovať bufet. V takom prípade by sa malo zohľadniť umiestnenie vykurovacích telies, potrubí, výklenkov v stenách, elektrických zásuviek a iných predmetov, ktoré sa nedajú preniesť na iné miesta. V niektorých apartmánoch sú stropy alebo podlahy nerovnomerné, preto je potrebné vykonávať merania výšky na viacerých miestach.

Je tiež potrebné vziať do úvahy šírku kuchyne, aby pri rozšírení zásuviek alebo otvorení dverí nevytvoril bufet prekážky pre pohyb osôb. Všetky rozmery musia byť prevedené do schematického výkresu, ktorý bude potrebný počas prevádzky. Kreslia na ňom vzhľad budúceho bufetu, na ktorého vývoj využívajú svoje vlastné nápady, alebo si ich požičiavajú na internete.

Práce sa začínajú výrobou veľkých prvkov - zadných a bočných stien, priečok, políc, častí zásuviek. Rezanie preglejky sa najlepšie robí pomocou ručnej pílky alebo pomocou drevoobrábacieho stroja. Ak také nástroje neexistujú, môžete sa obrátiť na dielňu nábytku, kde remeselníci vyrobia kvalitné rezanie materiálu.

Výsledné časti musia byť starostlivo ošetrené brúsnym papierom alebo elektrickou brúskou. Osobitná pozornosť by sa mala venovať miestam rezov, z ktorých sa odstránia všetky triesky a otrepy.

Montáž sa vykonáva na širokom stole alebo na podlahe. Časti sú upevnené lepidlom na drevo a drevenými hmoždinkami, ktoré sú spolu s príslušenstvom zakúpené v každej predajni nábytku. Na získanie vysoko kvalitných a spoľahlivých spojov sú prvky budúceho bufetu fixované svorkami, až kým lepidlo nezaschne.

V ďalšej fáze sú zásuvky zmontované. Sú vybavené spodkami tenkej preglejky, ktorá je pripevnená na malé klince alebo skrutky. Pre jednoduché použitie sú škatule vybavené valčekovými pántmi a ozdobnými rukoväťami.

Na kompletne zostavený bufet sa pôsobí antiseptickými formuláciami, aby sa zabránilo rozkladu. Potom sú všetky jeho povrchy pokryté škvrnami, lakom alebo farbou. Výber závisí len od fantázie autora a dizajnu kuchyne.

Zanechajte Svoj Komentár