Ako šiť skladané záclony z toho, čo je na dosah

Závesy na oknách slúžia na dokončenie interiéru miestnosti, vďaka čomu sú príjemnejšie a príjemnejšie pre oči. Správne vybrané záclony môžu dokonca úplne zmeniť vzhľad miestnosti. Táto technika sa často používa bez toho, aby sa v byte robili opravy.

Skladané žalúzie, predstavujúce akordeón tkaniny, vyzerajú veľmi nezvyčajne. Keď je zložený, zbiera sa v stohu alebo zabalený v kotúči. Z dôvodu vonkajšej podoby sa také záclony často zamieňajú so žalúziami. Materiál pre nich je textilný alebo hrubý papier, takže si môžete vytvoriť skladaný list vlastnými rukami.

Na výrobu najjednoduchších záclon potrebujete hrubý papier alebo tapetu. V závislosti od hustoty vám záclony vyrobené z takéhoto materiálu umožnia upraviť úroveň osvetlenia miestnosti. Ďalej sú potrebné tenké drevené laty, univerzálne lepidlo a nylonová šnúra.

Základom záclon sú dve lamely, ktorých dĺžka by mala zodpovedať šírke okna. Páska rovnakej šírky je vystrihnutá z papiera, ktorý je zložený na akordeóne. V úplne vysunutej polohe by páska mala úplne zakrývať okno. Šírka záhybov sa robí v závislosti od preferencie predlohy. Ak chcete, aby harmonika bola hladká, papier vyžehlite.

Horná a dolná časť harmoniky sú pripevnené ku koľajniciam univerzálnym lepidlom. Ak je papier veľmi hrubý, môžete plátno upevniť malými klincami. Na okrajoch závesov sa vytvoria otvory, do ktorých sa zavedie nylonová šnúra a jej okraje sa pripevnia na koľajnice.

Na výrobu skladaných záclon z látky budete potrebovať ľahký, priesvitný a zároveň pevný materiál, ako je hodváb alebo organza. Takéto textílie si dobre udržiavajú svoj tvar a ľahko sa čistia od nečistôt.

Najskôr sa dve balenia želatíny namočia do vody. Po napučaní sa roztok zahrieva, ale nie varený. Plátno budúcich záclon je dobre namočené do želatínového roztoku a sušené bez stláčania. Vysušená tkanina sa ukazuje byť príliš tuhá, takže je zmäkčená na žehlenie pomocou žehlenia. Ďalšie kroky sú podobné výrobe papierových záclon.

Závesy sú namontované rôznymi spôsobmi. Ich inštaláciou na stenu sa naplno využije priestor otvoru okna. Tam môžete umiestniť kvety alebo nejaké suveníry. Okrem toho, v zatvorenej polohe nebudú záclony brániť prenikaniu svetla do rastlín.

V niektorých prípadoch je skladaný skladaný priamo na rám okna. Na tento účel sa používajú samolepiace háčiky alebo samorezné skrutky. Sú maskované textilnými stuhami alebo inými predmetmi.

Zanechajte Svoj Komentár