Obyčajný drevený stojan na konope

Pred niekoľkými rokmi začali dizajnéri na dekoráciu interiéru používať pne. Tento materiál je veľmi lacný a šetrný k životnému prostrediu, čo ocenia najmä milovníci všetkých prírodných. Dnes sa tento štýl považuje za prejav jemnej chuti.

Pahýl dreva vyzerá dosť neobvykle a má dostatočnú pevnosť, čo z neho umožňuje vytvárať ozdobné predmety s funkčným účelom. Jednou z obľúbených tém dizajnérov sú kvetinové stojany.

Hlavnou podmienkou pre získanie kvalitných remesiel je správne spracovanie dreva. Potreby pre kvety sa vyrábajú z pňov bez ohľadu na ich stav, je však potrebné si uvedomiť, že prítomnosť prachu znižuje pevnosť a trvanlivosť produktu.

Pred začatím prác si materiál vyžaduje povinnú prípravu. Pozostáva z určitých činností. Ak sa hmyz usadil pod kôrou stromu, musí sa odstrániť. Zbavte sa aj plôch alebo hniloby.

Kôru odstráňte ostrými nástrojmi a snažte sa nepoškodiť povrch stromu. Silne zhnité a drviace miesta sa odstraňujú sekáčom alebo kovovou kefou. V niektorých prípadoch môžete použiť vŕtačku alebo brúsku s drôtenými dýzami. Hnijúce konopné jadro je rezané elektrickou priamou pílkou a potom je odstránené sekáčom.

Na zarovnanie povrchu pňa sa z neho vyrežú všetky veľké vyčnievajúce časti. Na odstránenie vetiev alebo nepravidelností môžete použiť motorovú pílu, pilu alebo brúsku. Miesta rezov sú zarovnané sekáčom. Niektorí remeselníci vyhladzujú povrch pňov výlučne sekerou, ale táto metóda vyžaduje určité zručnosti.

Krásne tácky pre kvetináče pochádzajú z dutého konope. Na tieto účely je lepšie zvoliť pahýľ so zhnitým stredom. Ak nie je, budete musieť znížiť jeho stred. Pařez sa umiestni na okenný parapet alebo na iné miesto a do jeho stredu sa vloží kvetináč. Pri pohľade zboku sa zdá, že kvetina rastie priamo z pňa.

Celkom účinným výsledkom je stojan na sklenenú vázu z kvetu. Urobte to lepšie z pňa s kôrou. Z nej sa odreže doska so šírkou 15 - 20 cm, ktorá sa odstráni uprostred a získa sa prsteň, ktorý sa neskôr nainštaluje na hranu. Pre väčšiu stabilitu je jeho spodná časť upravená tak, aby bol povrch rovný. V hornej časti je vytvorený otvor, v ktorom je umiestnená váza s kvetmi.

Zanechajte Svoj Komentár