Ako samostatne vyrobiť drevené dvere do chaty alebo do zmenárne

Napriek obrovskému výberu dverových panelov prezentovaných v obchodných reťazcoch nie je ich získanie v niektorých prípadoch opodstatnené. Platí to najmä pre letné chaty, prístrešky alebo iné budovy na technické účely. Dvere to robíte vlastnými rukami, najmä preto, že je to veľmi jednoduchá úloha.

Pred začatím prác musíte určiť typ dverí a kvalitu spracovania ich povrchu. V obytných priestoroch je najlepšie inštalovať obložené dvere alebo plachtu z masívneho dreva. Ich povrch musí byť starostlivo opracovaný rôznymi nástrojmi a ozdobený dekoratívnymi prvkami. Dvere do stodoly alebo kabíny nepotrebujú dekoráciu. Musia byť jednoduché a lacné. Teraz uvažujeme o jednom z rýchlych spôsobov výroby dverí.

Bežné dvere sú vyrobené z masívneho dreva, ale aj pre lacný výrobok je potrebné zvoliť správny materiál. Dosky musia byť vyrovnané, rovnakej šírky as malým počtom uzlov. Hrúbka materiálu pre dvere do zmenárne je 20 - 30 mm. Predné dvere do vidieckeho domu sú vyrobené s hrúbkou najmenej 50 mm. Aby sa zabezpečilo, že jeho plátno počas prevádzky nevyschne a nedeformuje sa, dosky by mali mať nízku vlhkosť. Ďalšou podmienkou výberu je, že majú spoj pero a drážka.

Výroba začína rezaním dosiek na požadovanú dĺžku. Je potrebné poznamenať, že je prirodzené, že drevené dvere v dôsledku zvetrávania napučiavajú, takže medzi krídlom dverí a rámom dverí by mala byť medzera najmenej 5 mm na každej strane. Drážky sa vyrezávajú z vonkajších dosiek.

Pripravené dosky sa položia na veľký stôl alebo na podlahu a potom sa zostavia do štítu. Zároveň sú jazyky dobre pokryté lepidlom na drevo. Aby sa zabránilo medzerám medzi doskami, doska sa pritiahne pomocou svoriek alebo pripevní klinmi, pričom lepidlo sa úplne vyschne. Hotová látka je hobľovaná elektrickou hobľovačkou a leštená elektrickým strojom. To dáva dverám atraktívny vzhľad a zníži viditeľnosť spojov dosiek.

Aby ste posilnili dvere na plátne, nastavte postrojové tyče alebo lišty. Zabráni by prehýbaniu a deformácii dverí vlastnou hmotnosťou. Páskovacie koľajnice sú najčastejšie usporiadané do tvaru písmena Z alebo sú umiestnené kolmo na dosky. Ak má hlavný stroj ručnú frézu, na inštaláciu priečnych nosníkov sa vyberie klinovitá drážka. Páskovací blok sa do nej zasunie a zafixuje lepidlom. Hotové dvere sú potiahnuté olejom, škvrnami alebo čírym lakom.

Zanechajte Svoj Komentár