Triky pri používaní vŕtačky

V domácnosti každého majiteľa je k dispozícii vŕtačka alebo skrutkovač. Slúži ako veľká pomoc pri vykonávaní rôznych druhov opráv. Preto majstri prišli s týmto nástrojom s množstvom užitočných trikov.

Niekedy musíte vyvŕtať diery do stropu. Zvyšky vytvorené v tomto prípade sa dostanú do očí a pľúc osoby a môžu tiež viesť k zlyhaniu samotného nástroja. Môžete sa chrániť pred trieskami a prachom pomocou jednoduchého zariadenia.

Spodná časť sa odreže z plastovej fľaše, pričom steny zostanú vysoké 3 až 4 cm. V strede dna sa vyvŕta otvor s rovnakým priemerom ako pri práci. Pri vytváraní otvorov v strope sa zariadenie drží jednou rukou a potom sa odstránia všetky zvyšky, ktoré sa do neho dostali.

Odpad vzniknutý pri vŕtaní stien sa zhromažďuje pomocou dvojnásobne zloženého papiera. Je namontovaná na zvislej ploche s maskovacou páskou a na konci práce je zlikvidovaná. Pokročilejší prípravok je vyrobený z plastovej rúrky. Jedna hrana je odrezaná pod ostrým uhlom a druhá je utesnená páskou. Vŕtanie sa vykonáva cez stenu zariadenia pevne pritlačenú k stene. Všetok odpad v tomto prípade je vo svojej dutine.

Často musíte vyvŕtať otvory v určitej hĺbke, napríklad pri inštalácii hmoždiniek do betónu. Pri výrobe obmedzovača na vrtáku s pravítkom zmerajte požadovanú vzdialenosť. Potom je na tomto mieste zabalená maskovacou páskou. Obzvlášť pokročilí remeselníci používajú iba modrú elektrickú pásku. Teraz pri práci uvidíte, ako sa nástroj prehĺbil.

Je veľmi ľahké zmiešať hrubú farbu s vŕtačkou alebo skrutkovačom. Ako pracovná dýza sa používa stará ceruzka alebo drevená tyčinka. Je zovretý vo vŕtacom skľučovadle a potom prevlečený kusom kartónu. Na konci mixéra je plastová svorka bezpečne utiahnutá bez odrezania jej prebytočného konca. Potom sa mixér spustí do plechovky s farbou a zapne sa vrták. Kartón je pevne pritlačený k okraju plechovky. Zabráni postriekaniu farby pri miešaní.

Na vŕtanie hrubého zväzku papiera, látky alebo hrubej pokožky bude namiesto obvyklého vŕtačky potrebný špeciálny nástroj. Je vyrobená z tenkostennej kovovej rúrky vhodného priemeru. Časť rúrky je zovretá vo vŕtacom skľučovadle a po zapnutí ju naostrí hranu brúsneho kameňa elektrického šmirgľa. Taký vrták vám umožní získať presnú dieru s hladkými hranami.

Zanechajte Svoj Komentár