Čo môžem otočiť starý disk brúsky

Pri spracovaní kovu alebo kameňa sa opotrebovávajú pracovné disky brúsky. Ale neponáhľajte sa ich vyhodiť, pretože so správnym prístupom budú stále slúžiť.

Ak majster zhromaždil niekoľko opotrebovaných rezacích kotúčov, môžu urobiť dobrý brúsny kameň pre elektrické brúsenie vybavené skľučovadlom. Za týmto účelom zoberte hrubú skrutku, dve podložky a kus rúrky z PVC vhodného priemeru.

Najskôr sa kotúče naskladajú, do nich sa vloží rúrka a po zmeraní hrúbky sa odrežú. Potom sa výsledné puzdro odstráni a jeho okraje sa pomelú. Kotúče sa opäť nasunú na rukáv a štruktúru dotiahneme skrutkou a maticou.

Teraz zostáva zarovnanie ich okrajov. Na tento účel sú disky zovreté v štrbinovej kazete. Do elektrickej vŕtačky je nainštalovaná brúsna dýza a po spustení obidvoch nástrojov brúsia okraje diskov. Výsledkom je veľký brousok.

Na výrobu spotrebného materiálu pre rytcov sa často používajú opotrebované disky z brúsky. Zavedené odnímateľné disky sú dosť krehké a pri najmenšom zaťažení sa zlomia. Vytvorenie z veľkého disku je veľmi jednoduché. Stačí označiť jeho povrch akýmkoľvek vhodným kruhovým predmetom. Potom v strede každého kruhu musíte vyvŕtať otvor a rezať ho kovovými nožnicami.

Výsledkom je, že z jedného veľkého disku je možné vyrobiť niekoľko malých diskov. Takéto disky sa opotrebujú oveľa menej, pretože sú pre rytcov omnoho silnejšie a lepšie ako bežné spotrebné materiály. Ak sú okraje malého disku nerovnaké, nemusíte sa obávať. Pri práci s kovovým povrchom sa okamžite zarovnajú.

Ak doma nie je žiadna brúska alebo na spracovanie kovov na ťažko prístupnom mieste, zo starého disku sa vyrobí špeciálne zariadenie. Je to rezacia dýza na inštaláciu do elektrickej vŕtačky.

Najskôr sa u suseda v garáži nájde stará cesta. Kovová podložka je vybraná podľa svojho vnútorného priemeru. Mala by mať rovnakú hrúbku ako disk. Podložka bude hrať úlohu náboja, centrovanie disku na osi dýzy.

Potom sa na skrutku umiestni podložka zodpovedajúca vnútornému priemeru objímky. Jeho veľkosť by mala byť väčšia ako montážny otvor disku. Na skrutku je namontovaný disk, puzdro a druhá podložka. Konštrukcia je pevne dotiahnutá maticou. Výsledkom je pohodlná dýza pre vŕtačku alebo skrutkovač.

Zanechajte Svoj Komentár