Vyrábame spoľahlivé popisovače súborov

Každý majster čelil situácii, keď pri intenzívnom používaní jeho nástroj havaroval a stal sa nevhodným pre ďalšiu prácu. Často sa to stáva s kladivami alebo pilníkmi, ktorých držadlá sú uvoľnené alebo prasknuté a vyžadujú výmenu. Môžete si ich vyrobiť z dreva alebo epoxidu.

Nie každý remeselník má doma sústruh na drevo, pomocou ktorého dáva rukoväti guľatý tvar. Aby nedošlo k ručnému brúseniu dreveného bloku ručne, môžete ako základný rezný materiál odrezávať rezačky alebo metly predávané v obchode.

Výrezy sa nakrájajú na prírezy dlhé 10-12 cm. Zadná časť budúcej rukoväte je zaoblená pilníkom alebo na elektrickom šmirgli. Na druhej strane sa vyvŕta otvor na inštaláciu súboru. Jeho priemer by mal byť o niečo menší ako priemer pristávacieho špendlíka a mal by byť pozdĺž svojej dĺžky. Zvislým upnutím obrobku do zveráka sa na jeho koniec nakreslia dve kolmé čiary. Ich priesečník bude označovať stred rukoväte, v ktorom sa má vytvoriť otvor.

Aby sa predišlo prasknutiu stromu pri podávaní, musí byť predný koniec rukoväte vybavený krúžkom. Vyrába sa z rezu tenkostennej ocele, hliníka alebo medi. Najvhodnejším materiálom je oceľová mosadzná objímka z loveckej pušky kalibru 12. Existujú možnosti výroby krúžkov z hrdla plastovej fľaše.

Rukoväť je brúsená pozdĺž vnútorného priemeru krúžku a je umiestnená na epoxidové lepidlo. Potom sa rukoväť opatrne obrúsi jemným brúsnym papierom, čím sa z povrchu odstránia všetky otrepy. Hotové pero sa namočí do oleja alebo nalakuje. Spojenie pilníka a rukoväte sa vykonáva pomocou rovnakého epoxidového lepidla.

Je trochu ťažšie vyrobiť úchytky na epoxidové súbory. Najprv je potrebné ich vyplniť z hrubého papiera alebo kartónu. Rozmazaný kancelárskym lepidlom je pevne zložený do tvaru trubice. Jeden z jeho koncov je utesnený niekoľkými vrstvami maskovacej pásky.

Potom je formulár nainštalovaný vertikálne a pri správnom umiestnení stopky súboru do stredu ho opravte. Potom sa forma naplní epoxidovým lepidlom. Na dosiahnutie estetickejšieho vzhľadu pera môžete do lepidla pridať viacfarebnú výplň.

Úplne stvrdnutá rukoväť sa vyberie z formy, obrúsi sa pilníkom a vyleští sa jemným brúsnym papierom.

Zanechajte Svoj Komentár